Po 8 letech od oznámení se na filmu Portal stále pracuje

Po 8 letech od oznámení se na filmu Portal stále pracuje

J. J. Abrams říká, že má obrovský potenciál. Film Half-Life už v jeho produkci nevzniká

Zdroj: Portal
25. 5. 2021

Možná už si na to ani nevzpomenete – tak dlouho to je – ale v únoru 2013 šéf Valve Gabe Newell a režisér, producent a scenárista J. J. Abrams oznámili, že spolupracují na filmové adaptaci série Portal. O tři roky později Abrams prohlásil, že se píše scénář, ale jinak bylo okolo filmu ticho. Zlověstné ticho.

Abrams je podle svých slov nadšený z konceptu a zdá se, že je přesvědčený, že projekt je nyní konečně na dobré cestě.

Mlčení nyní přerušil právě J. J. Abrams pro magazín IGN. Portal podle něj stále žije a pracuje se na něm ve studiu Warner Bros. Stále nicméně není hotový scénář. Abrams je podle svých slov nadšený z konceptu a zdá se, že je přesvědčený, že projekt je nyní konečně na dobré cestě. Není nicméně jasné, kdo scénář píše, ani to, kdo snímek natočí. Pokud už tedy studio nějakého favorita má.

Abrams si myslí, že adaptace má obrovský potenciál z mnoha důvodů. Třeba díky tomu, jak minimalistické bylo vyprávění v původní hře. Není jasné, zda by příběh věrně sledoval události předlohy, anebo přijdou filmaři s úplně jinou zápletkou ze stejného světa.

Fanoušci Half-Life jsou na čekání zvyklí

Na druhé straně na adaptaci hry Half-Life už Abrams a jeho studio Bad Robot nepracuje. Není přitom zřejmé, zda se jí ujal někdo jiný, anebo momentálně nevzniká vůbec. Minimálně ještě v roce 2016 se k ní ale slavný režisér hlásil. Oba projekty byly naznačené ve stejnou dobu současně na akci DICE 2013.

Náklonnost Valve a Abramse se datuje minimálně do roku 2011, kdy Valve vytvořili krátký herní segment, jakýsi interaktivní trailer, k propagaci filmu Super 8 a vydali jej společně se hrou Portal 2. Vzpomínáte si ještě na něj? Připomenout si ho můžete níže.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru