Dying Light 2: Stay Human, Techland, Po 22 letech opouští Techland scenárista a art director

Po 22 letech opouští Techland scenárista a art director

Nezdá se, že by jeho odchod souvisel s možnými problémy Dying Light 2. Přesto jde o ztrátu

Zdroj: Techland
8. 1. 2021
Název: Dying Light 2: Stay Human Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , , Datum vydání: 4. 2. 2022

Když vývojáři z Techlandu koncem loňského roku připomněli, že Dying Light 2 stále žije a hráči se mohou těšit na nové informace, jen málokdo tušil, že budou nejprve spojeny s nečekaným odchodem dlouholetého zaměstnance. Přesto jde o první letošní zprávu od zmiňovaného polského studia, které po 22 letech opouští veterán Pawel Selinger. V Techlandu pracoval od roku 1999 na pozici vedoucího grafika, o osm let později na sebe vzal roli art directora a předloni se oficiálně posunul na místo scenáristy, byť do příběhů her od Techlandu promlouval od dob Call of Juarez. Selingerův odchod si nicméně lidé spojují se spekulacemi, že na tom Dying Light 2 není příliš dobře, což vývojáři v uplynulých měsících podtrhovali vytrvalým mlčením. V tomto případě se ale nezdá, že by Selinger odcházel ve zlém a je nanejvýš pravděpodobné, že jeho práce na chystaném titulu je už dokončena.

„Po více než 22 letech jsem se rozhodl ukončit spolupráci s Techlandem. Chtěl bych vyjádřit obrovské díky celé společnosti, která mi pomohla ve vlastním rozvoji a vyplnila polovinu mého života,“ napsal Selinger na LinkedInu. Techland zůstává v jeho srdci, stejně jako lidé, které měl možnost potkat a v závěru svého rozlučkového vzkazu nezapomíná popřát štěstí hře Dying Light 2. „Přeji si, aby se ze hry a dalších projektů staly celosvětové hity,“ říká Selinger. Od svých kolegů a známých pak obdržel mnohá poděkování a skutečně se nezdá, že by mělo jít o úprk z potápějící se lodi. Je však férové dodat, že skutečný důvod nezmiňuje ani Selinger, ani nikdo z kolegů, takže ani tuhle nepříjemnou variantu nelze vyloučit.

Roli scenáristy Dying Light 2 převzal Pawel Selinger rok po oficiálním oznámení hry a nepochybně už několik let poté, co byla kostra příběhu připravena.

Jsme ovšem dalece od toho jednoznačně tvrdit, že se situace kolem Dying Light 2 výrazně zhoršuje a právě odchod scenáristy by to měl potvrzovat. Jak je všeobecně známo, na příběhu se začíná pracovat ještě v předprodukční fázi a bývá dokončen relativně dlouhou dobu před tím, než hra skutečně dorazí do obchodů. Je také důležité dodat, že roli scenáristy Dying Light 2 převzal Selinger rok po oficiálním oznámení hry a nepochybně už několik let poté, co byla kostra příběhu připravena. Naplno se pak do práce zřejmě pustil v době, kdy byla ukončena spolupráce s Chrisem Avellonem kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování, i tak ale mohlo jít jen o dokončení a začištění scénáře, který před Selingerem napsali jiní.

Na stav Dying Light 2 jsme se nicméně v loňském roce dotazovali producenta Eugena Hartona, který loni v květnu uklidňoval, že vývoj utěšeně pokračuje, hru již lze v alfaverzi dohrát a vše do sebe zapadá. Hartonova slova přišla v reakci nařčení některých polských novinářů, že vývojáři situaci kolem hry nezvládají a že je její vydání v nedohlednu. Nebýt však odkladů vydání a následného mlčení, které prolomilo až novoroční přání od komunitního manažera Techlandu, pořád se bavíme o titulu, který byl oficiálně představen v polovině roku 2018, a to ještě není ani zdaleka tak tragické jako v případě jiných, skutečně neúspěšných či problematických hrách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru