PlayStation VR 2 má být uveden o Vánocích 2022

PlayStation VR 2 má být uveden o Vánocích 2022

Bloomberg tvrdí, že headset využije OLED displej od Samsungu s vysokým rozlišením

Zdroj: Sony
16. 6. 2021

Na konci letošního února společnost Sony potvrdila, že pracuje na druhé generaci PlayStation VR. Nové řešení virtuální reality je v přípravě pro konzoli PlayStation 5, a jak jsme se už mohli z oficiálních informací dozvědět, čeká nás po všech směrech vylepšené zařízení. Nebude sice bezdrátové, ale příslib vysokého rozlišení, připojení jediným kabelem nebo přepracované ovladače, připomínající Knuckles pro Valve Index, jsou obrovským příslibem. Jediné, co zbývá, je počkat, než bude PlayStation VR 2 k dispozici, což by podle dřívějších vyjádření Sony nemělo být dřív než v roce 2022. Zdá se ale, že tento termín bude chtít japonská společnost stihnout a je pravděpodobné, že se uvedení dočkáme už za přibližně 17 měsíců.

O vánočním termínu roku 2022 teď totiž mluví Bloomberg ve své nové zprávě, v níž se odvolává na zdroje blízké výrobcům displejů. Tím by pro PSVR 2 měla být společnost Samsung, která má připravovat OLED displej s vysokým rozlišením. „Japonský konzolový gigant dokázal od roku 2016 prodat více než 5 milionů kusů původního PSVR a plánuje uvést druhou generaci v období Vánoc 2022,“ říkají prostřednictvím Bloombergu lidé, kteří z pochopitelných důvodů nechtějí být jmenování. Jen pro kontext dodáváme, že rozlišení první generace VR headsetu od Sony mělo rozlišení 960×1080 pro jedno oko a dá se očekávat, že nová generace se bude chtít co nejvíce přiblížit rozlišení 4K.

„Pořád toho musíme pro náš nový VR systém hodně udělat, takže s ním nepočítejte v roce 2021. Chtěli jsme ale tuhle informaci sdílet s našimi fanoušky v předstihu a v době, kdy už vývojáři začali pracovat na nových hrách, které ve virtuální realitě budete prozkoumávat,“ řekl Hideaki Nišino na konci února při odhalení PSVR 2 a nepřímo tak naznačil, že v nadcházejících měsících mohou unikat další informace. Pokud jsou totiž devkity v oběhu, bylo by s podivem, kdyby se o detailech tu a tam někdo nezmínil, případně neřekl něco, co si ještě chtěla Sony nechat pro sebe. Na každý pád se ale zdá, že se začíná naplňovat generaci stará strategie Sony, tedy uvést konzoli a po dvou letech pro ni mít i VR zařízení.

Přítomnost PSVR 2 by pak navíc mohla výrazně pomoci celému VR segmentu, jako tomu bylo v případě první verze, která je stále nejprodávanějším headsetem. Na druhou stranu druhý Oculus Quest měl raketový vzestup a na množství 2 milionů prodaných kusů se dostal téměř pětinásobně rychleji, nežli PSVR.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru