PlayStation Studios se rozrůstají o studio Fabrik Games

PlayStation Studios se rozrůstají o studio Fabrik Games

Začlení se do struktury ex-Liverpoolských Firesprite. Nové studio už má 265 zaměstnanců

Zdroj: Fabrik Games
29. 9. 2021

Vývojáři ze studia Firesprite, které je tvořeno veterány z bývalého Liverpoolského studia Sony a na začátku září se stalo členem rodiny PlayStation Studios, oznamují novou akvizici. Sami za sebe – byť s posvěcením centrály Sony Interactive Entertainment – koupili studio Fabrik Games z Manchesteru. Tamější tým se připojí přímo k Firesprite, čímž vzroste počet zaměstnanců na 265 a můžeme poměrně bez přehánění mluvit o tom, že Sony má lusknutím prstu k dispozici další plnohodnotný tým schopný vyvíjet velké AAA tituly. Už při akvizici Firespritu se mluvilo o tom, že by mohl vzniknout další WipEout, vzhledem k tomu, že studio založili jeho původní autoři, nakonec se ale ukázalo, že prvním projektem bude dosud blíže nepředstavená výpravná akční adventura.

Zpět ale k Fabrik Games, studiu, které bylo založeno v roce 2014 a po titulech The Lost Bear a Filthy Lucre spolupracovalo právě s Firesprite na jejich VR hře The Persistence. Spojitost je tedy víc než zřejmá a jasně podtrhuje, že jde o akvizici, o které se muselo jednat ještě před příchodem do PlayStation Studios. I díky ní je ale rázem z Firesprite jedno z největších britských studií, čímž se vracíme k nemalým ambicím a možnostem Sony začít se spoléhat na další větev při přípravě titulů pro PlayStation a potenciálně i PC.

„S potěšením oznamuji, že v rámci další kapitoly existence našeho studia spojujeme Fabrik Games s Firesprite pod hlavičkou PlayStation Studios. Máme tým nadšených a odhodlaných vývojářů, které vedou veteráni z oboru,“ řekl aktuální generální ředitel Firesprite, ale současně i zakladatel Fabrik Games Graeme Ankers. Není ovšem v tuto chvíli zcela zřejmé, zda identita týmu přetrvá – alespoň pro interní vymezení – nebo bude zcela rozpuštěna v několikrát zmiňovaném studiu Firesprite. Na každý pád si akvizici z pochopitelných důvodů plně pochvaluje také druhá strana jménem ředitele Fabrik Games Errolem Ismailem: „Se společnosti Firesprite jsme již v minulosti úzce spolupracovali. Je mezi námi obrovské tvůrčí a kulturní souznění a tým je nadšený, že se můžeme připojit.“

Závěrem jen připomínáme, že k těmto dvěma akvizicím v nedávné době přidala Sony také nákup studií Housemarque či Nixxes a úzce spolupracuje také s novým studiem Jade Raymond Haven Interactive.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru