PlayStation 5 nebude možné koupit osobně v obchodě

PlayStation 5 nebude možné koupit osobně v obchodě

Sony nechce v době pandemie fronty, ani akce fanoušků. Povolila jen online objednávky

Zdroj: Vortex
5. 11. 2020

Ředitel komunikace Sony Interactive Entertainment Sid Shuman před krátkou chvílí zveřejnil na blogu PlayStationu článek, ve kterém informuje o způsobu prodeje PlayStationu 5. Konzole bude poprvé uvedena 12. listopadu v Severní Americe, Austrálii, Japonsku, Mexiku, Jižní Koreji a na Novém Zélandu, přičemž o týden později dorazí PS5 i do zbytku světa, tedy včetně Česka a Slovenska. Až dosud panovaly obavy hráčů zejména o to, zda se na ně dostane s předobjednávkami, po kterých se v září jen zaprášilo, Sid Shuman ale přidává informaci, která nepotěší ty, kdo věřili v dostupné kusy pro přímý prodej v kamenných obchodech. Tam totiž podle Sony žádné kusy PS5 uvolněny nebudou a veškerý prodej bude probíhat jen skrze online objednávky.

„V zájmu zachování bezpečnosti hráčů, prodejců a dalších zaměstnanců v době pandemické krize dnes potvrzujeme, že veškerý prodej v době uvedení bude možný jen skrze online služby našich obchodních partnerů,“ říká Shuman. Aby nevznikala další nedorozumění, ředitel komunikace přímo uvádí, že k dispozici pro kamenné prodejny nebudou žádné konzole a vyzývá, aby se hráči před svými oblíbenými obchody nestavěli do žádných front a nekempovali v nich. „Místo toho zůstaňte v bezpečí doma a konzoli si objednejte online,“ radí Shuman. Podobné vyjádření se už dříve objevilo také na japonské mutaci blogu PlayStationu a je pravděpodobné, že opatření budou skutečně plošná a dotknou se i našeho trhu.

Na něm je ale situace paradoxně „vyřešena“ skutečností, že už žádný z lokálních prodejců nenabízí PlayStation 5 k předobjednávce a jako datum nejbližšího možného doručení uvádí až začátek příštího roku, nejčastěji pak první polovinu února. Informace od Sony současně neznamená, že by nebylo možné si objednané zboží vyzvednout na pobočce prodejce osobně, to však zůstává v gesci jednotlivých obchodních sítí a podléhá pravidlům již učiněných objednávek. S dotazem, jak bude prodej probíhat v Česku a na Slovensku, jsme se obrátili na lokální zastoupení PlayStationu.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru