PlayStation 5 má na kontě 10 milionů prodaných kusů

PlayStation 5 má na kontě 10 milionů prodaných kusů

Jde o nejrychleji prodávanou konzoli v historii Sony. Zveřejněny jsou i prodeje her

Zdroj: Sony
28. 7. 2021

Zástupci Sony se v průběhu středy chvílí pochlubili překonáním důležitého milníku – PlayStation 5 má v součtu prodejů obou modelů na kontě už více než 10 milionů kusů, čímž se zároveň stává nejrychleji prodávanou konzolí v historii Sony. Tohoto výsledku dosáhla japonská společnost za osm měsíců a dva týdny, což je o trochu rychlejší tempo nežli v případ předchozího PlayStationu 4. Ten na popisovanou metu dosáhl za devět měsíců od poloviny listopadu 2013 do poloviny srpna následujícího roku. Další kontext pak přináší připomínka, že na konci dubna – tedy před třemi měsíci – byly prodeje PS5 na úrovni 7,8 milionů kusů.

„Jsme hrdí, že se nám podařilo překonat problémy se zásobováním i celosvětovou pandemií a mohli jsme přinést hry, které baví hráče po celém světě. Všichni ve společnosti vložili své síly do toho, aby byl zážitek z hraní na PlayStationu lepší než kdykoliv předtím,“ zní úvod radostné zprávy viceprezidentky obchodního oddělení Veronicy Rogers. Můžeme se navíc domnívat, že zmiňované problémy se zásobováním ještě prodeje přibrzdily a za ideálních podmínek by si PlayStation – ale pochopitelně také Xbox – našel cestu k ještě většímu množství zákazníků. Rogers dále shrnuje, co všechno PlayStation 5 představuje – od inovativního SSD, přes trojrozměrné audio, až po ovladač DualSense se všemi jeho prémiovými prvky. Ještě důležitější jsou ale samotné hry, na které v aktuální zprávě rovněž došlo a Sony zveřejňuje prodeje některých z nich.

Co se týče exkluzivní titulů, Spider-Man: Miles Morales zaznamenal 6,5 milionů prodaných kopií, Ratchet & Clank: Rift Apart, který byl vydán teprve 11. června, už překonal milion prodaných kopií a zjevení Returnal od vývojářů ze studia Housemarque zaujalo k datu 18. července 2021 přes 560 000 hráčů. Zmíněn je aktuální ročník baseballu MLB The Show 21, který na základě nových pravidel od Národní baseballové ligy musel vyjít i na Xboxu One a Xboxu Series – hry se prodaly 2 miliony kusů, ale díky Game Passu byl celkový zásah dvojnásobný. „Nedokážu dostatečně vyjádřit vděk, kterou chovám k vášnivé komunitě fanoušků PlayStationu a ke špičkovým vývojářským a vydavatelským partnerům, kteří na naše platformy přináší tak skvělé hry,“ komentoval prezident SIE Jim Ryan.

Uvedl nicméně, že bez ohledu na stávající milník má Sony ještě dlouhou cestu před sebou, protože poptávka po PS5 stále značně převyšuje nabídku. Prioritou proto zůstává zefektivnění výrobního procesu a hlavně zajištění, aby na žádném ze vstupních bodů nedocházelo ke zbytečným průtahům. Jde to ostatně i ruku v ruce se zájmem o hry na PlayStationu, které Ryan komentuje ve svém vyjádření pro magazín Games Industry. „Zapojení hráčů je nejvyšší v historii, ať se na něj podíváte jakoukoliv metrikou. Měsíční počet aktivních hráčů nebo čas, který tito hráči stráví s hrami. Obě metriky vykazují dvouciferný procentuální růst v porovnání s obdobím uvedení PS4, které bylo naším předchozím vrcholem,“ dodal Jim Ryan.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru