PlayStation 5 konečně začne podporovat rozšíření SSD

PlayStation 5 konečně začne podporovat rozšíření SSD

Už víme, jak si rozšířit kapacitu úložného prostoru. Sony stanovila přesné specifikace

Zdroj: Sony
29. 7. 2021

Oficiální podpora pro M.2 SSD v konzoli PlayStation 5 je konečně na cestě. Možnost rozšířit úložný prostor patří mezi nejčastější přání majitelů. Až dosud bylo sice možné připojit k PS5 externí disk přes USB, ale přes ten nebylo možné PS5 hry hrát. Tímto způsobem fungovaly jen tituly z PS4.

Předepsaná je nejen rychlost, ale také maximální rozměry. Výrobce přitom říká, že nemůže slíbit, že všechny M.2 SSD budou fungovat.

Rozšířit interní úložiště pro potřeby PS5 her je nutné za pomoci vysokorychlostních M.2 SSD, které splňují poměrně přesné požadavky Sony. Jako první se této možnosti dočkají ti, kteří testují firmware v betaverzi, pak přijde na řadu veřejná verze. Beta už je dokonce v některých regionech k dispozici. PlayStation na oficiálním webu otevřel v sekci podpory speciální stránku, která je kompletně věnovaná přidání nového disku.

Předepsaná je nejen rychlost, ale také maximální rozměry. Výrobce přitom říká, že nemůže slíbit, že všechny M.2 SSD budou fungovat, a tedy ani ručit za výkon produktů třetích stran. A i když bude rychlost dostatečná, ani tak není samozřejmé, že výsledek bude ve všech případech stejný jako při hraní z interního úložiště.

Doporučená rychlost čtení dat je mimochodem 5500 MB/s a rychlejší. Kapacita může být od 250 GB do 4 TB. Na rozdíl od Xboxu Series je v tomto případě pro rozšíření úložiště potřeba otevřít samotnou konzoli, a proto musíte mít po ruce i příslušný šroubovák a být opatrní.

Výrobce Seagate ve stejnou chvíli potvrdil, že jeho FireCuda 530 NVMe M.2 PCIe Gen 4 SSD bude kompatibilní s PS5. Testy firma dělala přímo se Sony a FireCuda 530 má splnit všechny požadavky. Nabízí rychlost čtení až 7300 MB/s. 500GB verze bude stát 170 dolarů, 1TB verze 275 dolarů, 2TB verze 570 dolarů a 4TB verze 1050 dolarů. Samotný Seagate říká, že v konzoli není na disk příliš místa a ten jeho se vejde díky úspornému designu. Seagate shodou okolností vyrábí také certifikovanou rozšiřující paměťovou kartu pro Xbox Series o velikost 1 TB. Ta se u nás obvykle prodává za 6 až 7 tisíc korun v závislosti na konkrétním obchodníkovi. Její zapojení je nesrovnatelně snažší.

Už dříve Bloomberg přinesl neoficiální zprávu, že Sony ladí také fungování větráku, který musí být schopen poradit si s dalším nadbytečným teplem po rozšíření SSD. Odborníci od počátku upozorňovali, že cena těchto disků bude minimálně zpočátku vysoká a nebude určitě od věci počkat i na výsledky prvních testů, aby člověk zjistil, jaké podávají nejlepší výkon.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru