Playdate je oficiálně v prodeji v Česku a na Slovensku

Playdate je oficiálně v prodeji v Česku a na Slovensku

Netradiční handheld už si můžete objednat přímo od výrobce také u nás

Zdroj: Panic
18. 2. 2024

Malý netradiční retro handheld Playdate mi byl sympatický od prvního představení a opakovaně jsme se mu na Vortexu věnovali. Kapesní konzole s kličkou měla ovšem od počátku problém s dodávkami a uspokojením poptávky. Především ji ale nebylo možné přímo od výrobce objednat do Česka a na Slovensko. Museli byste využít služby některého prostředníka. To se nyní změnilo.

Playdate je opět na skladě a navíc je nyní oficiálně k dostání ve více zemích. Handheld se prodává za 199 dolarů a odhadovaná doba doručení k nám je dva až čtyři týdny. V bundlu s krytem za Playdate zaplatíte 219 dolarů a samotný kryt pořídíte za 29 dolarů. V přípravě je stále také stylový Bluetooth stereo dok s perem. Už 20. února navíc katalog her rozšíří dva nové tituly. Celkem už tu najdete víc než 130 kousků. První novinka se jmenuje Pullfrog a druhá oom.

Playdate přišel po několika odkladech na trh v dubnu 2022 a společnost Panic se tento týden pochlubila, že dosud se prodalo 70 tisíc zařízení. Netradiční konzolka se světu představila už v květnu 2019 a kromě typické ovládací kličky láká na černobílý displej a záměrně jednoduchou koncepci. Handheld se od počátku mohl pochlubit slušnou podporou vývojářů. Své projekty pro něj vytvořili třeba autor Katamari Damacy Keita Takahaši, spoluautor Monkey Islandu Chuck Jordan nebo autor SpellTower Zach Gage.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru