Planet of Lana, Thunderful Publishing, Planet of Lana je jako Another World od Ghibli

Planet of Lana je jako Another World od Ghibli

Logická plošinovka ze Švédska nás vezme na záhadnou planetu. Nabídne příběh o dospívání

Zdroj: Wishfully Studios
25. 4. 2021
Název: Planet of Lana Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 23. 5. 2023

Honza Modrák na Twitteru upozornil na velice pohlednou hru Planet of Lana. Jedná se o chystanou logickou sci-fi plošinovku, v níž se mladá dívka vydá na záchranou misi a čelí mnoha nebezpečím. Tuhle výpravu ale nerámuje žádný depresivní svět jako v Inside, Little Nightmares nebo Limbo. Zdejší planeta je krásná a připomíná jakousi optimističtější verzi světů z her Another World nebo Flashback, která jako by se inspirovala japonskou estetikou.

Lidé, zvířata i stroje tu žijí bok po boku, ale pozor, v potravním řetězci, který funguje naruby. Planeta má představit bohatý ekosystém a celou plejádu strojů. Lana musí projít několik rozličných regionů a jediným společníkem na její cestě je malá příšerka jménem Mui. Je to chytrý a loajální spojenec a jen díky spolupráci podle vývojářů dosáhnou svého cíle.

Samotní autoři říkají, že jejich cílem je vytvořit hru připomínající film.

Mui postupně roste a podobně se rozvíjí i přátelství mezi ní a Lanou. Díky tomu mají překonat všechna nebezpečí na planetě Novo. Časem prý vyjde najevo, že jsou součástí něčeho mnohem většího. Jejich úkol je poslední kapitolou dlouho zapomenuté historie, která se rozprostírá napříč staletími. Současně to ale má být příběh o dospívání, důvěře a přátelství.

Samotní autoři říkají, že jejich cílem je vytvořit hru připomínající film. Příběh pojednává o dvou sestrách. Lana se pokusí zachránit svou starší sestru (v některých materiálech se píše, že zachraňuje mladší sestru), kterou unesla armáda myslících strojů z druhé strany světa. Její obyvatelé prý ale nejsou o nic méně podivuhodní.

Singleplayerové dobrodružství má mít prvky logické hry i adventury. Samotní autoři třeba v rozhovoru pro The Escapist připouští, že se velmi inspirovali hrami jako Inside, kterou považují za fantastický titul. Ale připomínají také The Last Guardian, Journey, mnou zmíněný Another World nebo Oddworld: Abe’s Oddysee. Čeká nás řešení logických hádanek i hratelnost plošinovek. Něco nového doufají do tohoto žánru vývojáři přinést skrze spolupráci Lany a Mui.

Mezi postavami nebudeme přepínat, Mui je zcela autonomní až do chvíle, než jí dáme nějaký pokyn. Podle autorů se chová trochu jako pes. Dvojice musí využít všech svých různých předností, schopností i velikosti, aby překonala hrozbu strojů, divočinu i nepředvídatelná prostředí. Klíčem k hratelnost má být to, co Lana a Mui dokážou sami i společně a jak na ně planeta a její tvorové reagují. Tým chce, abychom s hrdiny navázali emocionální pouto.

Autoři se ohledně zvolené estetiky hrdě hlásí k inspiraci dílem Studia Ghibli a Mijazakiho filmy. Jmenují například snímek Cesta do fantazie.

Titul neobsahuje žádné přímé souboje, Lana je mladá dívka a může se spoléhat jen na svůj důvtip a hbitost, aby přežila. Ani Mui není s ohledem na svou velikost předurčen k boji. Hráči musí používat prostředí a jeho prvky, aby se vypořádali s nebezpečím. Někdy dokonce půjde využít nějakou hrozbu ve svůj prospěch. Narazíme rovněž na bossy nebo jim podobné tvory, ale o nich zatím tým nechce mluvit kvůli spoilerům.

Planet of Lana má mít 4 až 5 hodin a působit jako epické dobrodružství v malém formátu. Titul má být pestrý v hratelnosti i kulisách. Asi nejpozoruhodnější na novince je ale její stylizace. Když člověk vidí obrázek ze hry, může se domnívat, že jde spíš o artwork než skutečný screenshot. Autoři se ohledně zvolené estetiky hrdě hlásí k inspiraci dílem Studia Ghibli a Mijazakiho filmy. Jmenují například snímek Cesta do fantazie. Tyto klasiky však mají ovlivnit nejen podobu hry, ale také celkovou náladu a příběh. Na druhé straně Planet of Lana má být méně detailní, nicméně zachovat si podobnou barevnou paletu a pocit jako animáky od Ghibli.

Hlavní programátor je původní spoluzakladatel Tarsier Studios

Za titulem stojí švédští vývojáři z týmu Wishfully Studios, kteří sídlí v Göteborgu. Jedná se o společný podnik animátorské dílny Makers Only a technologické společnosti Fully Studios. Členové týmu se dříve podíleli na mnoha jiných úspěšných hrách. Planet of Lana je nicméně jejich společným debutem. Není těžké uhádnout, že mají ambici propojit umění s technologií a nabídnout to nejlepší z obou světů. Nebude náhodou, že hlavní programátor je původní spoluzakladatel Tarsier Studios (Little Nightmares).

Hra už má spuštěný oficiální web i profily na sociálních sítích. Kromě několika obrázků před pár lety autoři zveřejnili i krátký “teaser”. Ze hry samotné ale v podstatě nic neukazuje. Planet of Lana má vyjít v roce 2022 a míří na PC i konzole.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru