Pioner, GFA Games, Pioner je milostný dopis fanouškům her S.T.A.L.K.E.R. a Metro

Pioner chce oslovit fanoušky her S.T.A.L.K.E.R. a Metro

Nová ruská akce s prvky survivalu a RPG nás vezme na sovětský ostrov zmítaný anomáliemi

Zdroj: GFA Games
21. 5. 2021
Název: Pioner Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , ,

Fanoušci sérií S.T.A.L.K.E.R. nebo Metro by měli zpozornět. Ruské studio GFA Games představilo novou hru Pioner, která podle prvního traileru působí opravdu zajímavě. Jedná se o akční survival MMORPG, v němž se znovu vypravíme do postapokalyptického otevřeného prostředí kdesi v Sovětském svazu, kterým zmítají klanové války a navíc je nějak záhadně odděleno od zbytku světa.

Přežili jste samotnou katastrofu, ale nemusíte přežít její následky. Vaším úkolem není nic menšího než zachránit sebe i ostatní. Narazíme tu ale nejen na řadové nepřátele, ale také všemožné anomálie. Nouze nebude ani o různé mutace. A obvykle nebudou mít vlídnou tvář. Do boje se můžete pustit sami, s kamarády anebo alespoň s dočasnými spojenci. Pokud prý nemáme přítele, který by nám kryl záda, měla by nám je krýt přinejmenším neprůstřelná vesta, varují vývojáři.

Nepřátelé a zvířata spolu mají díky AI interagovat i bez vašeho přičinění. Denní doba bude mít vliv na jejich chování.

Autoři lákají na důkladnou tvorbu a rozvoj postavy i komplexní výrobu a úpravu zbraní. Máme údajně dokonce měnit a modifikovat vlastní tělo. Počasí se bude realisticky měnit a čeká nás také střídání ročních období. Podmínky ve světě se mohou i díky anomáliím velmi rychle proměnit, tvrdí tým. Autoři slibují uvěřitelnou simulaci života. Nepřátelé a zvířata spolu mají díky AI interagovat i bez vašeho přičinění. Denní doba bude mít vliv na jejich chování.

Zdejší izolovaný ostrov mají ovládat čtyři různé frakce, které spolu soupeří o moc. Podle toho, pro které budeme pracovat, se bude měnit rovnováha sil i příběh. Prostředí máme svobodně zkoumat, účastnit se nájezdů i pašování. Vedle PvE akce se ale můžete zapojit i do PvP bojů. Ty budou probíhat ve speciálních oblastech, které tým nazývá Empty Land a jsou roztroušené po celém ostrově.

Autoři chtějí vyjít vstříc hráčům s různým stylem boje. Zbraně proto půjde dramatiky měnit. Váš přístup k výbavě, ale i dalším důležitým předmětům a questům bude ovlivňovat takzvaný Influence Level. Ten nemá vliv na samotné statistiky ani na schopnosti a bude se zvyšovat plněním úkolů.

Titul pohání Unreal Engine od Epicu a je na něj radost pohledět. I když byl původně avizován už v roce 2017, teprve teď byl naplno představen a ukázán v akci. Pioner by měl údajně vyjít už koncem letošního, nebo začátkem příštího roku a míří na PC. Termín se zdá být snad až příliš ambiciózní, ale nechme se překvapit. Pokud možno příjemně. Co na něj říkáte?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru