Lies of P, NEOWIZ, Pinocchio je hrdinou nové temné Souls-like hry

Pinocchio je hrdinou nové temné Souls-like hry

V akčním RPG Lies of P budeme hledat Geppetta a lhát ve snaze stát se člověkem

Zdroj: Round8 Studio
20. 5. 2021
Název: Lies of P Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 9. 2023

Jak by to vypadalo, kdyby se klasické pohádkové postavy Pinocchia ujali vývojáři ze studia FromSoftware a vytvořili podle něj novou Souls-like hru s temným nádechem jako v Bloodborne? Pro odpověď na tuto zdánlivě fantastickou otázku nemusíme chodit daleko. Dává nám ji tým Round8 Studio, který pracuje na titulu Lies of P. Akční RPG míří na PC, PS5 i Xbox Series a inspiroval jej právě dětský román Pinocchiova dobrodružství italského spisovatele Carla Collodiho. Zapomeňte ale na laskavé animáky jako ten od Disneyho, nebo veselého Roberta Benigniho. Zdejší Pinocchio je z docela jiného těsta.

Čím víc budete lhát, tím víc se z vás bude stávat člověk. Se všemi výhodami i nevýhodami, které to s sebou nese, upozorňují vývojáři.

Ve hře poháněné technologií Unreal Engine 4 od Epic Games se hráči ujmout samotného Pinocchia. Cestovat ale budete temným světem, který se inspiroval obdobím Belle Époque. Lidstvo je ztraceno a kdysi krásné město Krat se stalo živoucím peklem. Vaším úkolem je najít Geppetta, abyste zjistili, co se to stalo s vámi i světem okolo vás. Autoři si podle vlastních slov pohrávali s myšlenkou na specifické převyprávění slavného příběhu už nějakou dobu. Lies of P má být vrcholením jejich snů i nočních můr. Je to podle nich rozhodně variace na slavný příběh, jakou jste ještě neviděli.

“Pro nás byl Pinocchio vždycky zasmušilý temný příběh plný lží, které říkáme ve světě, jenž není vždy černobílý. Nemůžeme se dočkat, až vám ukážeme víc ze hry v nadcházejících měsících,” říká šéf projektu Jiwon Choi. Coby Pinocchio budeme zkoumat ulice zničeného města, vyrábět zbraně a potkáme pár zbývajících lidí, kteří dokázali přežít v tomto pekle. Čím víc budete lhát, tím víc se z vás bude stávat člověk. Se všemi výhodami i nevýhodami, které to s sebou nese, upozorňují vývojáři.

Jinak nás autoři lákají na bohatý crafting, smysluplné příběhové volby nebo detailní úpravu a vývoj postavy. Čeká nás boj se silnými protivníky v krutém světě, který má být současně elegantní i plný hrůz a napětí. Jak už bylo řečeno, jako zdroj inspirace posloužilo období Belle Époque konce 19. a začátku 20. století v Evropě. Narazíme na propojené questy, které se vyvíjejí podle toho, zda budeme lhát a tyto volby nakonec ovlivní i to, jak příběh skončí.

Netradiční má být i systém schopností. Protože je Pinocchio umělá bytost, můžeme měnit jednotlivé části jeho těla, abychom získaly nové skilly a výhodu v boji. Ne všechna vylepšení ale poslouží při akci, upozorňuje tým. Mohou poskytovat i jiné unikátní a užitečné výhody. Samotní autoři říkají, že chtějí vytvořit fromovku nového typu.

Na své pouti se podle autorů nedočkáme žádné pomoci a nemáme nikomu věřit.

Základní premisu už znáte. A jak hra začne? Probudíte se na opuštěném nádraží ve městě Krat, které ochromilo šílenství a lační po krvi. Na cestu se vydáte na základě jediného vzkazu: “Najdi Geppetta. Je tady ve městě.” Coby mechanická loutka se musíte probojovat za svým stvořitelem. Na své pouti se podle autorů nedočkáme žádné pomoci a nemáme nikomu věřit. My sami naopak budeme muset lhát, pokud se chceme stát člověkem. Ale chceme to vlastně?

Nemá smysl sklouzávat k předčasným hodnocením, ale nemůžu si pomoct. Na pohled vypadá hra opravdu pěkně a její architektura by mohla být skutečně výjimečná. V nadcházejících měsících bychom se měli dočkat více podrobností o hratelnosti i postavách. Titul vydává společnost NEOWIZ a jak už bylo řečeno, vyvíjí jej tým Round8 Studio. Autoři Bless Unleashed chtějí vdechnout život nové značce. Půjde o jejich druhou hru. Pracuje na ní asi 60 lidí a stále nabírají další s tím, že by se chtěli měřit s těmi nejlepšími tituly v tomto žánru.

 Lies of P zatím nemá stanové datum vydání, i když někde se objevily zmínky o roce 2023.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru