Pilgrims, Amanita Design, Pilgrims od Amanita Design vyšli pro Android a iOS

Pilgrims od Amanita Design vyšli pro Android a iOS

Poutníci doputovali na další platformu. Nyní si karetní adventuru mohou zahrát všichni

Zdroj: Amanita Design
17. 4. 2024
Název: Pilgrims Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
6. 10. 2019
17. 4. 2024 (Android)

Půvabná pohádková adventura od Amanita Design se poměrně nečekaně zjevila už v roce 2019 a nutno říct, že fanoušky tvorby tohoto věhlasného českého nezávislého studia více než potěšila. Hra vyšla pro PC, ale ještě předtím se objevila v rámci předplatitelské služby Apple Arcade, v roce 2022 pak dorazila i na Switch. Hra doteď tedy byla dostupná i na mobilních zařízeních, ovšem pouze těch s iOS a předplatitele. Hra je ovšem jako dělaná právě pro mobilní zařízení, proto by byla škoda ji nerozšířit dál. V březnu Pilgrims službu Apple Arcade opustili a právě dnes zamířili do obchodů Google Play a App Store, kde jsou tak nově dostupní všem.

Tvorbu Amanity, tedy tvůrců stojících za oceňovanými hrami jako Samorost, Machinarium, Botanicula nebo Creaks, zde asi nemusíme příliš představovat, samotní Pilgrims nicméně přece jen z jejich portfolia lehce vybočují. Vývoj vedle Jakub Dvorský, jenž se postaral i o grafiku, animace má na svědomí Václav Blín a o zvuk se postarali Tomáš ‚Floex‘ Dvořák a Tomáš ‚Moták‘ Dvořák. To celé pak naprogramoval Michal Berlinger. Jako každá hra od Amanity se mohou i Pilgrims pyšnit zdařilou a nápaditou výtvarnou stylizací, ale na rozdíl od většiny ostatních her nejde o klasickou point-and-click adventuru. Pilgrims se konkrétně zrodili z karetní minihry v Samorostu 3, kde šlo o experimentování s různými kartičkami, jejich interakcemi a následnými animacemi. Právě tato hříčka je základním principem Pilgrims, přičemž na hráčích je pokusit se odhalit všechny možné humorné situace.

Příběh hry je inspirován klasickými středoevropskými a východoevropskými pohádkami, přičemž se odehrává i v jimi inspirovaných kulisách jakéhosi malebného království. Není tedy divu, že na hradě sídlí král a princezna, případně že v jeho okolí nalezneme různé pohádkové bytosti jako například vodníka. V hlavních rolích se pak představují svérázní hrdinové Tulák, Babka, Loupežník a Čert, kteří dokáží ozvláštnit každé nečekané setkání. Dalším rozdílem oproti jiným hrám od Amanity je skutečnost, že se ve hře trochu mluví skutečnou řečí, a to konkrétně tou naší. To pro české a slovenské hráče představuje další zajímavost, zatímco zahraniční hráči to mohou vnímat jako další žvatlání, na které jsou zvyklí. Nové vydání koneckonců doprovodil i zbrusu nový trailer, tudíž můžete sami některé interakce posoudit.

Pilgrims jsou nyní tedy dostupní na PC pro Windows, Linux i Mac prostřednictvím Steamu, GOG, Epic Games Store a itch.io, Nintendo Switch a nově i pro Android a iOS skrze Google Play a App Store. Případně si můžete zakoupit i digitální sběratelskou edici přímo na webu Amanita Design. Mobilní verze na Google Play a App Store je dostupná zdarma pro vyzkoušení, po odehrání úvodní pasáže lze zakoupit plnou hru za 79 korun či 2,99 eur.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru