Doom: The Dark Ages (Doom Year Zero), Phil Spencer vysvětluje, proč nový Doom dorazí i na PS5

Phil Spencer vysvětluje, proč nový Doom dorazí i na PS5

Skvěle vypadající pokračování slavné série je podle lodivoda Xboxu určené jednoduše všem

Zdroj: Microsoft
10. 6. 2024

Užili jste si včerejší odhalení Doom: The Dark Ages? Co říkáte na motorový štít, středověkou estetiku nebo hudbu, která je z minulosti zatížená značnou kontroverzí? Musíme vám připomenout, že ačkoliv o tom Microsoft během Xbox Games Showcase přímo nemluvil, nový Doom dorazí také na PlayStation 5, což je dobrá zpráva pro nemalou množinu hráčů a zároveň potvrzení, že Microsoft pokračuje ve své iniciativě, přinášet hry od vlastních studií i na další platformy. Přesto rozhodnutí u tak významné značky vyvolalo otázky a Phil Spencer na ně v krátkosti odpověděl redaktorům magazínu IGN.

Phil Spencer byl hostem pořadu IGN Live, který běžel od konce minulého týdne přes celý víkend a doplňoval jednotlivé konference o rozhovory s vývojáři nebo delšími pohledy na konkrétní hry. Během včerejšího rozhovoru padla jednoduchá otázka o důvodech, které rozhodly pro uvedení hry Doom: The Dark Ages i na PlayStationu 5 a Phil Spencer měl poměrně jednoznačnou odpověď. „Doom je bez debat jednou ze sérií, která byla historicky [dostupná] na mnoha platformách. Myslím si, že jde o značku, kterou si zaslouží hrát každý,“ řekl ředitel Xboxu. Připomněl také schůzku s game directorem Martym Strattonem, během které se Spencer ptal, jak to se hrou vidí: „Marty mi řekl, že ji chce prodávat na všech platformách. Takhle jednoduché to je.“

Pokud jste tedy coby hráči na PlayStationu s napětím čekali na včerejší konferenci, můžete zůstat v klidu a těšit se na vydání temného prequelu Dooma někdy v příštím roce. Hra zatím nemá pevné datum vydání, do další ukázky ale můžete dokola sjíždět včerejší trailer a přemýšlet, jaké bude porcování nepřátel tentokrát. Případně se zamýšlet nad tím, kterou z dalších her od Microsoftu budete hrát na PlayStationu, protože jak Spencer v průběhu rozhovoru potvrdil, iniciativa stále běží a budoucnost je v tomto ohledu pro hráče velmi příznivá.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru