Phil Spencer do budoucna doufá v méně exkluzivit

Šéf Xboxu znovu mírní obavy, že by nové Call of Duty a další hry byly exkluzivní pro Xbox

Zdroj: Microsoft
25. 8. 2022

Akvizice Activision Blizzard je v plném proudu a už byla uznána první zemí, jíž se před několika dny stala Saúdská Arábie. Šéf Xboxu Phil Spencer má celkově radost z toho, jak se celá situace s akvizicí a regulačními orgány vyvíjí. I o tom promluvil v rozhovoru pro magazín Bloomberg. Dále došlo na firemní kulturu v Activisionu, spolupráci s odbory, ale i na otázku exkluzivit.

Kromě toho, že Spencer znovu uvedl, že Xbox nemá v plánu z her patřících do značek, jež akvizicí získá, udělat exkluzivity pouze pro své konzole, vyjádřil i jistou vidinu do budoucna. Podle Spencera je možné, že exkluzivit celkově bude stále méně, v což on sám doufá. „Možná se vám stane, že si domů koupíte Xbox, ale já si koupím PlayStation a naše děti si chtějí hrát společně, což nebudou moci protože jsme si koupili k televizi jiný kus plastu,“ popsal Spencer. Rád by viděl méně exkluzivit, zato více společného hraní.

Myslím, že je to z dlouhodobého hlediska pro toto odvětví dobré.

Podle Spencera je důležité, aby hry umožnily hráčům najít přátele a mohli se během hraní cítit bezpečně, a to samozřejmě bez ohledu na to, na jaké platformě hrají a jakou preferují. „Myslím, že je to z dlouhodobého hlediska pro toto odvětví dobré. Z krátkodobého hlediska se to možná lidem v některých společnostech nelíbí, ale myslím si, že jakmile zjistíme, kam toto odvětví může dále růst, ukáže se, že je to pravda.“

Microsoft se již opakovaně vyjádřil, že se exkluzivita Call of Duty nevyplatí, což bylo v reakci především na tvrzení Sony, že je akvizice Activisionu a získání značky ohrožuje. K tomu se navíc váže i „potyčka“ mezi Microsoftem a Sony ohledně údajného blokování her pro Game Pass. O tom si samozřejmě můžete přečíst i u nás v našem starším článku. Přání a tvrzení Phila Spencera, jež zazněla ve včerejším rozhovoru, by nicméně snad mohla některé z hráčů uklidnit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru