Pharaoh: A New Era, Dotemu, Pharaoh se příští rok dočká plnohodnotného remaku

Pharaoh se příští rok dočká plnohodnotného remaku

Jedna z nejlepších historických budovatelských strategií se vrací po víc než 20 letech

Zdroj: Dotemu
28. 8. 2020
Název: Pharaoh: A New Era Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 15. 2. 2023

Zdá se, jako by nás čekala nějaká renesance klasických historických budovatelských strategií. Čeští vývojáři ze studia Nepos Games už nějakou dobu pracují na nadějném titulu Nebuchadnezzar, který hráče vezme do starověké Mezopotámie, tým President Studio vyvíjí asijský Chinese City Constructor a zapomínat bychom neměli ani na Builders of Egypt od Strategy Labs.

Celý titul vzniká od základu znovu, dostane nový vzhled, rozhraní i vylepšené mechanismy.

Právě do Egypta se ale máme vrátit také v remaku slavné budovatelské strategie Pharaoh z roku 1999 od Impressions Games (Caesar, Zeus, Emperor). A to pěkně postaru, v klasickém izometrickém zobrazení. Novinku s podtitulem A New Era oznámil vydavatel Dotemu a pracuje na ni tým Triskell Interactive. Má se jednat o plnohodnotný remake, který hráče láká na zcela novou 2D grafiku až v rozlišení 4K.

Stejně jako v originálu a mnoha dalších podobných hrách bude naším úkolem plánovat, budovat i spravovat město a starat se o jeho obyvatele i jejich každodenní potřeby. Celý titul vzniká od základu znovu, dostane nový vzhled, rozhraní i vylepšené mechanismy. Hra bude obsahovat rovněž datadisk Cleopatra: Queen of the Nile z roku 2000. Autoři tak slibují zábavu minimálně na 100 hodin, 53 misí, editor map i misí.

K dispozici bude klasická kampaň i možnost budovat vlastní starověkou metropoli podle libosti. V rámci kampaně přitom postupně “navštívíme” šest období starověkého Egypta. Čeká nás budování monumentů i zavlažování políček v úrodné oblasti okolo Nilu. Na zřetel je třeba brát ekonomiku, kulturu, zdraví, zemědělství, vzdělání, náboženství i obchod. Čelit budeme hospodářským i politickým krizím, hladomoru, nemocem či nepřátelům.

Francouzské studio Triskell Interactive, které na Pharaoh pracuje, má na kontě sérii Lethis. Společnost Dotemu vydávala hry jako Streets of Rage 4 nebo Wonder Boy: The Dragon’s Trap. Můžeme tak jen doufat, že se kultovní klasika dostala do rukou těm správným lidem. Strategie Pharaoh: A New Era by měla vyjít příští rok. Titul už má profil na Steamu a alespoň zatím míří jen na PC.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru