Cyberpunk 2077, CD Projekt, Phantom Liberty bude nejnákladnější DLC od CD Projektu

Phantom Liberty bude nejnákladnější DLC od CD Projektu

Rozšíření pro Cyberpunk 2077 představí Reevese i Elbu. Jak bude velké ve smyslu obsahu?

Zdroj: CD Projekt RED
21. 1. 2023
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Rozšíření Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077 bylo oznámeno loni v září a vývojáři z CD Projektu RED museli posléze upřesňovat řadu nejasných informací. Potvrdili proto, že půjde o první, ale zároveň poslední placený datadisk v duchu přídavků O víně a krvi či Srdce z kamene pro Zaklínače 3. Vysvětlili rovněž, že kvůli snaze vyhnout se technickým limitům nenabídnou rozšíření pro Cyberpunk 2077 na PS4 a Xboxu One. A po prvním teaseru přidali koncem roku ještě jedno video, v němž mimo jiné odhalili, že vedle Keanu Reevese coby Johnnyho Silverhanda se ve Phantom Liberty objeví také Idris Elba v roli vládního agenta Nových spojených států amerických Solomona Reeda. Nic dalšího vývojáři nepřidali, takže hráčům nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat na konkrétnější informace a hlavně datum vydání, které – doufejme – není už vzhledem k vydání hry na konci roku 2020 daleko.

Pokud jste ale netrpěliví a nějaké informace byste chtěli už teď, můžeme vás odkázat na článek polského magazínu Parkiet, který shrnoval poslední dění v CD Projektu a přinesl krátké vyjádření tiskového mluvčí právě o Phanomt Liberty. Podle jeho slov bude tento datadisk tím nejnákladnějším, na kterém kdy studio pracovalo, což může znít s přihlédnutím k rozsahu zmíněných datadisků pro Zaklínače 3 velmi lákavě. Na druhou stranu už ale zástupce CD Projektu nemluvil o herním rozsahu a je klidně možné, že rozpočet jde z velké části na slavné herce, kteří se vývoje Zaklínače 3 neúčastnili v takové míře jako v případě Cyberpunku 2077. Vývojáři nicméně potvrzují, že práce na Phantom Liberty běží podle plánu a doufají, že rozšíření přiláká ke hře vedle veteránů i nové hráče.

Povést by se to mohlo, pokud budou fanoušci tak zasaženi atmosférou, zasazením a postavami, jako tomu bylo po uvedení seriálu Edgerunners. Je samozřejmě otázkou, zda může mít ryze herní projekt tak velký dopad na publikum – seriál v kombinaci s uvedením na Netflixu je přeci jen přístupnější – ale i částečná vlna zájmu by mohla hře zase pomoci. Stranou totiž nemůže zůstat fakt, že si Cyberpunk 2077 až na konci loňského roku užil takovou pozornost, jakou hráči očekávali na základě dojmů ze hry ještě před jejím vydáním a minimálně na Steamu lámal rekordy. Ostatně, v jednu chvíli se posouval žebříčkem nejprodávanějších her až skoro na vrchol a na konci loňského září si polepšil o neuvěřitelných 37 míst. Jinak řečeno, z propasti, z níž už neměla vést cesta, vyšplhal zázračně ven a po nějakou dobu se koupal v záři reflektorů. A špatně na tom hra není na Steamu ani po začátku nového roku – průměrně má za uplynulých 30 dní 28 tisíc hráčů denně a oproti prosinci zažívá mírný vzestup.

Pokud bychom se měli ještě na krátko vrátit k Phantom Liberty, vývojáři odhalili, že hlavní hrdina/hrdinka V bude muset spojit síly s Johnnym i Solomonem a vydat se do úplně nové části Night City pojmenované Dogtown. Solomon chce toto místo doslova vypálit do základů, co za tím vším ale stojí zřejmě odhalíme až v datadisku. Sám Elba nicméně na sociálních sítích mluvil o tom, že Phantom Liberty přinese nejhlubší herní příběh, snad se tedy lidé z CD Projektu předvedou v tom nejlepším možném světle a zažehnají nedávné zaškobrtnutí s next-gen updatem pro Zaklínače 3.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru