EA Sports PGA Tour, EA Sports, PGA Tour od EA vyjde příští rok na jaře

PGA Tour od EA vyjde příští rok na jaře

Nabídne všechny čtyři majory, kariéru i detailní výuku. Tiger Woods se ale upsal rivalům z 2K

Zdroj: EA
18. 5. 2021
Název: EA Sports PGA Tour Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 7. 4. 2023

Společnost Electronic Arts oznámila, že golf EA Sports PGA Tour vyjde příští rok na jaře. Stále ale není stoprocentně jasné, na jaké platformy novinka dorazí. Víme jen, že vydavatel o hře mluví jako o next-gen zážitku. Autoři se pyšní tím, že obsáhne všechny čtyři majory – Masters Tournament, PGA Championship, U.S. Open Championship a The Open Championship. Na základě nejrůznějších indicií se spekuluje, že by vydání mohlo připadnout příští ročník turnaje Masters, který se hraje v dubnu v Augustě. Ostatně těsně před ním byla hra letos oznámena.

Novinka nabídne více tutoriálů, výzev, kurzů a výuky, kterou prý uplatníme nejen ve hře, ale třeba i na skutečném hřišti, tvrdí tým. Do této části se přirozeně zapojí skuteční profesionálové. Zatímco v minulosti EA využívali pro mapování hřišť ve snaze dosáhnout maximální autenticity pozemní laserovou skenovací technologii, tentokrát se spoléhají na mapování ze vzduchu, které by mělo být ještě přesnější. Tímto způsobem už autoři zachytili hřiště v Augustě, není ovšem jasné, zda stejný postup využijí v případě úplně všech hřišť, anebo jen u těch nejdůležitějších.

Vývojáři sami sebe označují za velké fanoušky golfu.

S jistotou víme, že se ve hře kromě Augusta National Golf Club objeví Pebble Beach Golf Links, Southern Hills Country Club nebo Kiawah Island Golf Resort’s Ocean Course. Vývojáři slibují také množství světoznámých profesionálních golfistů, i když jeden velmi důležitý jim nepochybně bude chybět, ale o tom až později. Těšit se můžeme také na režim vlastní kariéry po vzoru ostatních sportovních her.

Titul vyvíjí studio EA Tiburon, respektive jeho kanceláře v Orlandu a v Madridu. Stejný tým už v letech 2007 až 2015 dělal na sérii PGA Tour. Vývojáři sami sebe označují za velké fanoušky golfu. Studio EA Tiburon sídlí na Floridě a funguje od roku 1994. EA ho koupili v roce 1998 a jeho vývojáři se podíleli také na sérii NASCAR Thunder, NFL Street nebo NCAA Football. A právě k univerzitnímu americkému fotbalu se po dlouhé době také nedávno ohlásili EA vrátit prostřednictvím hry EA Sports College Football.

Rebrandovaný The Golf Club se v březnu pochlubil, že kromě prodloužené licence PGA Tour nabídne také golfovou legendu Tigera Woodse,

Jak už jsme dříve připomínali, na rozdíl od let, kdy realistickým golfovým hrám neochvějně vládla série PGA Tour se jménem Tigera Woodse, teď budou mít vývojáři komplikovanější pozici. A hráči z toho mohou potenciálně profitovat. O pozornost fanoušků se totiž budou EA přetahovat s PGA Tour 2K od 2K Sports a týmu HB Studios.

Rebrandovaný The Golf Club se navíc v březnu pochlubil, že kromě prodloužené licence PGA Tour nabídne také právě golfovou legendu Tigera Woodse. Je exkluzivním partnerem titulu a jen tady hráči najdou jeho virtuálního dvojníka s autentickým jménem i podobou. PGA Tour 2K ale na druhé straně nenabídne všechny hlavní turnaje ze série major. To je pro změnu exkluzivita, kterou se pyšní Electronic Arts.

EA Sports PGA Tour, EA Sports, PGA Tour od EA vyjde příští rok na jaře

PGA Tour v kostce

Série PGA Tour od EA vycházela v letech 1990 až 2015. Od roku 1998 nesla jméno legendárního golfisty Tigera Woodse. Poslední titul s ním byl Tiger Woods PGA Tour 14 z roku 2013. Pak s ním vydavatel i s ohledem na jeho potíže v soukromí a v kariéře přerušil spolupráci. Na něj už ale autoři navázali jen se hrou Rory McIlroy PGA Tour z roku 2015.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru