Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sony Interactive Entertainment, Peter Parker bude trénovat Milese Moralese

Peter Parker bude trénovat Milese Moralese

Oba Spider-Mani v jednom plnohodnotném příběhu. Marvel je neplánuje propojit s Avengers

Zdroj: Insomiac Games
14. 8. 2020
Název: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2020

Magazín Entertainment Weekly přinesl nové zajímavé podrobnosti o hře Spider-Man: Miles Morales a ukázal také čerstvý působivý screenshot, který demonstruje zlepšení grafiky oproti předchozímu dobrodružství Petera Parkera. Konkrétně pak třeba odrazy v loužích s pomocí ray tracingu. Novinka je zasazena rok po událostech první hry a vezme nás do zimního New Yorku. Jak už bylo dříve řečeno, nejedná se o plnohodnotné pokračování, ale odbočku, jakou byla hra Uncharted: The Lost Legacy. Příběh jako takový ale nemá být o nic chudší.

Miles má jedinečné pohyby, animace i schopnosti, které jsou nejen odlišené, ale fungují i jako metafora pro jiný původ obou hrdinů.

Autoři slibují plnohodnotnou zápletku, která odstartovala už v původní hře. Miles za normálních okolností neexistuje ve stejné realitě jako Peter. Vývojáři chtěli tento průnik prozkoumat. Peter Parker bude ve hře figurovat jako Milesův mentor. I když je svůj vlastní Spider-Man, zdá se, že ten klasický sehraje v příběhu rovněž důležitou roli. Miles má jedinečné pohyby, animace i schopnosti, které jsou nejen odlišené, ale fungují i jako metafora pro jiný původ obou hrdinů. Miles před svým přerodem ve Spider-Mana neprožil takovou tragédii, jakou byla smrt strýčka Bena, která Petera postrčila k tomu stát se superhrdinou.

Miles bude bránit svůj rodný Harlem, kterému hrozí zkáza v konfliktu mezi energetickou korporací kriminální organizací. Jak sami můžete vidět, do vánoční idylky má situace v New Yorku dost daleko. Šéf herní divize Marvelu Bill Rosemann také poznamenal, že navzdory tomu, že na trh míří i hra Marvel’s Avengers, oba tituly nesdílí doslova stejnou realitu. Jsou samozřejmě součástí stejného vesmíru, ale zatím je očividně nechce držitel licence nijak propojovat, pokud byste čekali podobný přístup jako u filmových adaptací.

Bude součástí Milese i remaster předchozí hry?

V nedávné době se také znovu na základě zmínky, která se objevila v magazínu Game Informer, spekulovalo, že součástí novinky bude i remaster první hry pro PlayStation 5. I když ohledně této možnosti panují stále dohady, částečně by to možná vysvětlovalo zmatek, který provázelo oznámení titulu Spider-Man: Miles Morales. Pravděpodobně si ještě vzpomenete, jak si různí zástupci Sony protiřečili v tom, zda je novinka pokračováním, rozšířením, plnohodnotnou hrou, anebo jen doplněním titulu z roku 2018.

Na začátku jsme se dotkli grafiky a nových efektů. Naplno pak odhaluje pokrok a možnosti PS5 srovnání screenshotů z první hry a novinky. Není to samozřejmě stoprocentní a dokud neuvidíme Milese na vlastní oči, nevíme, zda tak dobře bude vypadat v každou chvíli, ale pro ilustraci to zatím postačí. O výsledku se přesvědčíme už letos před Vánoci, kdy hra dorazí na trh společně s novým PlayStationem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru