Death Stranding Director’s Cut, Sony Interactive Entertainment, Pět minut z Death Standing Director’s Cut

Pět minut z Death Standing Director’s Cut

Podívejte se na nový superširokoúhlý režim a připomeňte si, co nového nás čeká

Zdroj: Kojima Productions
8. 9. 2021
Název: Death Stranding Director’s Cut Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,
Datum vydání:
24. 9. 2021
30. 1. 2024 (iOS, Mac)

Hideo Kodžima už pár dní lákal na to, že chystá nový trailer pro Death Standing Director’s Cut. A dnes ráno se fanoušci skutečně dočkali. Jedná se o finální upoutávku a autor Metal Gear ji stříhal sám. Kompletně přitom spoléhá na nový superširokoúhlý režim. Jak je pro Kodžimu typické, trailer sází na výrazný hudební doprovod a je opravdu dlouhý – má skoro pět minut. Prezentuje původní obsah i ten nový, který hru obohatí právě v rámci Director’s Cut edice. Ale pozor, měli byste počítat s tím, že některé prvky už lze vykládat jako spoilery.

Samotný superširokoúhlý režim si nicméně zasluhuje ještě drobnou zmínku. Autoři totiž původně režim popsali jen velmi vágně a někteří hráči se mylně domnívali, že hra přinese nativní podporu pro rozlišení 2560×1080 či 3440×1440, což není na konzolích k vidění. Posléze ale vyšlo najevo, že jde v podstatě jen o obraz ve standardním rozlišení s černými pruhy nahoře a dole evokující formát 21:9. Nejde ale na druhé straně jen o hrubé oříznutí, protože se obraz skutečně rozšíří a po stranách je širší a hráč uvidí více věcí, upozornil Kodžima.

Death Stranding Director’s Cut vychází 24. září a alespoň zatím míří jen na PlayStation 5. Přinese vylepšenou grafiku, ale také nové mise, zbraně, vozidla, vybavení nebo rozšířený příběh. Dostaneme se na nová místa, můžeme si připomenout dřívější souboje s bossy, vyzkoušet novou střelnici, poměřit své výkony s přáteli nebo si dokonce zazávodit. Do PS5 verze se rovněž dostane obsah inspirovaný hrami Half-Life a Cyberpunk 2077, který dříve dorazil do PC verze.

Samozřejmostí je podpora ovladače DualSense, haptické zpětné vazby a adaptivních triggerů. Hra láká také na 3D audio a superrychlé loadingy díky úložišti SSD. V performance režimu Death Stranding poběží v 60 fps s škálovaném 4K. Ve fidelity módu nabídne nativní 4K. Hráče ale ze všeho nejvíc zajímají příběhové novinky a jak budou zakomponovány do existující hry. To nejspíš zjistíme až přímo v akci.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru