Novinkový souhrn

PEGI tvrdí, že má next-gen verze Zaklínače 3 vyjít už dnes

Datum se objevilo v databázi ratingové komise. Vývojáři z CD Projektu RED zatím mlčí

Zdroj: CD Projekt RED
19. 10. 2021

O tom, že CD Projekt pracuje na vylepšených verzích Zaklínače 3 a Cyberpunku 2077 pro konzole nové generace, víme už poměrně dlouho. Vzhledem k obtížím, které postihly druhý ze zmiňovaných titulů, ale o plánech polských vývojářů nebylo úplně jasno a jediné, na co jsme se mohli odvolávat, byla investorům komunikovaná snaha skutečně vydat oba updaty ještě v průběhu letošního roku. Na začátku září to ale znělo spíše jako přání, nežli konkrétní slib a nebylo by překvapivé, kdyby došlo k odkladu. V případě vylepšené verze Zaklínače 3 z roku 2015 ale vysvitla naděje a výsledkem může být hodně překvapivé vydání už v průběhu dnešního dne. Právě takové datum se totiž objevilo v databází ratingové komise PEGI u Game of the Year edice hry a údaj je na webu stále dostupný.

Zdroj: PEGI

Zápisu si všiml magazín Gematsu, který na Twitteru sdílel i screenshot z vyhledávání databáze, což v očích fanoušků slouží jako důkaz, že CD Projekt pouze čeká na to, až vstane Severní Amerika a update vyšle do světa. Vše by bylo v souladu s předchozími vyjádřeními, že by mohl update pro nové konzole dorazit ještě letos a přinést hráčům celou sadu vylepšení. Na tomto místě se sluší připomenout, že update nevzniká přímo ve studiu CD Projekt RED, ale odpovědnost na sebe přebrali lidé ze Saber Interactive, autoři portu pro Switch. Naproti tomu vylepšená verze Cyberpunku 2077 vzniká interně, a jak už zaznělo dříve, příprava updatů vzájemně nekoliduje. Co se týče vylepšení, vedle rychlejšího načítání díky SSD v obou nových konzolích počítají vývojáři také s ray tracingem, což by mohlo v kombinaci se stále velmi pohlednou grafikou hry skutečně fungovat.

Příjemné rovněž je, že by měl být update dostupný zcela zdarma, a vedle verzí pro PlayStation 5 a Xbox Series s ním mohou počítat i majitelé PCčkové GOTY edice. Že se potenciálně něco chystá, pak může naznačovat i aktuální sleva konzolové verze hry, kterou lze v Game of the Year edici koupit na PS Storu za pouhých 255 korun. I když na druhou stranu se sleva netýká verze pro Xbox, kde je stále dostupná za 1499 Kč. Nezbývá tedy, než počkat na vyjádření CD Projektu – pokud k němu dojde – a pro jistotu si možná nechat Zaklínače stahovat. Jeden nikdy neví…

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru