God of War, Sony Interactive Entertainment, PC verzi God of War dělá cizí kanadské studio

PC verzi God of War dělá cizí kanadské studio

Sony si pro tento důležitý úkol vybrala poměrně neznámý tým. Dohlíží na něj Santa Monica

Zdroj: Sony
25. 10. 2021
Název: God of War Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2018

Autoři PC portu God of War by vás mohli překvapit. Asi byste si mohli myslet, že takový projekt dostane na starost nizozemská společnost Nixxes Software specializující se na porty a konverze, kterou Sony koupila letos v červenci. Nebo se snad tohoto úkolu ujali sami původní vývojáři ze Santa Monica Studio? Kdepak, ani jedna varianta není správná.

PC verze vzniká v kanadském studiu Jetpack Interactive pod dohledem týmu Santa Monica. Magazínu Ars Technica to potvrdil zástupce Sony. Jetpack Interactive se také specializují na porty a sídlí ve Vancouveru. Na předchozích přesunech exkluzivních PlayStation her na Windows se ale ještě nepodíleli.

Zaměstnanci Jetpacku dříve pomáhali se hrami Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, Dark Souls pro PC nebo titulech ze série NBA Live. Studio se pyšní, že mezi jejich klienty patří EA, Bandai Namco nebo Amazon Game Studios. Magazín Video Games Chronicle si přitom všiml, že jeden z programátorů Jetpack Interactive je uveden také u hry God of War Ragnarök.

V této souvislosti stojí za zmínku, že se jako bumerang vrací údajné úniky dalších možných portů. Nejčastěji se hovoří o Ghost of Tsushima a The Last of Us. Nicméně “důkazy” jsou zatím dost neprůkazné navzdory tomu, že samotný záměr převést tyto hry na Windows by smysl dával.

Více podrobností o portu God of War pro PC najdete v naší starší novince.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru