Helldivers 2, Sony Interactive Entertainment, PC verze Helldivers 2 obdržela první patch

PC verze Helldivers 2 obdržela první patch

Řeší stabilitu a matchmaking. Počet souběžně hrajících hráčů se přehoupl přes 100 tisíc

Zdroj: Sony
10. 2. 2024
Název: Helldivers 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 2. 2024

Včera jsme vás informovali, že si vývojáři ze studia Arrowhead zatím nemohou naplno užívat úspěchu, na které dosáhla jejich nejnovější hra Helldivers 2. Pokračování původní top-down akce strhlo hráče i přes to, že titul trpí na problémy související se stabilitou či matchmakingem a vedle slabší grafiky se hráčům nelíbí ani použitý anti-cheatovací systém. Co víc, nůžky se pozvolna rozevírají a už od pátečního prohlášení bylo zřejmé, že se oprav jako první dočkají hráči na PC, zatímco všichni, kdo na problémy naráží při hraní na PS5, budou muset počkat delší dobu. Hned v sobotu ale učinili vývojáři důležitý krok, první slibovaný patch vydali alespoň pro PC verzi a prosí o trpělivost s PS5 verzí.

Zdroj: Arrowhead Game Studios

Informace o další verzi hry se objevila přímo v novinkové sekci na Steamu a game director Mikael Eriksson potvrdil, že opět proběhly změny v systému matchmakingu. Otevřeně ale přiznal, že ačkoliv jde o posun, pořád ještě není vše odladěné stoprocentně a další opravy budou nezbytné. „Kompletní řešení [problému s matchmakingem] zabere ještě několik dní práce, než bude všechno stoprocentní,“ uvedl Eriksson. S poznámkou, že vývojáři zapracovali také na odstranění několika chyb, které vedly k pádům hry, pak poděkoval všem hráčům a fanouškům za trpělivost, speciálně pak těm, kdo hrají na konzoli. Ačkoliv vývojáři chtěli ještě v pátek večer odeslat k vydání update také pro PS5 verzi, nestihli to a ještě to nějaký čas zabere.

Paradoxně stále větší úspěch

Ačkoliv by se tedy hráči mohli právem zlobit, že ne všechno v jinak očividně povedené hře funguje podle představ, Helldivers 2 i nadále zvyšují svůj náskok v čele tabulky nejhranějších PC her, které vydala společnost Sony. Už v pátek jsme informovali o tom, že se novinka od Arrowhead dostala před v té době první God of War, který měl na kontě přes 70 tisíc souběžně hrajících hráčů, a nyní už o Helldivers 2 můžeme mluvit jako o první PC hře vydané společností Sony, kterou si v jednu chvíli pustilo na Steamu. více než 100 tisíc lidí. Konkrétně rekord čítá 119 117 hráčů a je klidně možné, že se bude během víkendu ještě měnit.

Zdroj: SteamDB

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru