Days Gone, Sony Interactive Entertainment, PC verze Days Gone nebude podporovat ray tracing

PC verze Days Gone nebude podporovat ray tracing

Hra nebude umět uplatnit ani technologii DLSS či uloženou pozici z PlayStationu

Zdroj: Sony
11. 5. 2021
Název: Days Gone Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , , Datum vydání: 26. 4. 2019

Vývojáři ze studia Sony Bend už 18. května navážou na své kolegy z Guerrilla Games a svůj dosavadně exkluzivní titul Days Gone vydají také ve verzi pro počítače. Hra se už příští týden objeví na Steamu a Epic Games Storu a zcela nepochybně budou její prodeje ostře sledovány i kvůli kauze, kterou rozpoutal Bloomberg s informací, že studiu měla být vedením Sony odepřena možnost pracovat na pokračování. Mimochodem, petici za Days Gone 2 podepsalo už více než 100 000 lidí a prodeje PC verze prvního dílu by mohly posloužit jako další argument, proč by se měla japonská centrála nad svým rozhodnutím zamyslet. Ještě než se tak stane ale pro vás máme čerstvé informace ze sekce improvizovaných otázek a odpovědí z oficiální webové prezentace hry. Vychází z ní například najevo, že PC verze Days Gone nebude podporovat ray tracing, i když by si o to některé scény vysloveně říkaly.

V obligátní sekci FAQ odpovídají vývojáři například na otázky, jaký obsah z PS4 bude PC verze obsahovat, a jak už zaznělo dříve, edice vydaná na Steamu a Epic Games Storu bude kompletní. Těšit se proto můžete na survival režim, mód výzev, nové skiny pro Deaconovu motorku a také režim New Game plus, který se zpřístupní po dokončení příběhu. Z technických vylepšení pak budou moci hráči využít podporu širokoúhlých monitorů – ať už se bavíme o poměru stran 21:9 nebo dokonce 32:9 – a to včetně přepracovaného rozhraní a adekvátně upravených cutscén. Days Gone bude možné hrát v 60 snímcích za vteřinu, případně omezení úplně vypnout, máte-li dostatečně výkonný počítač. To znamená v případě doporučeného hardwaru procesor i7 4770K, případně Ryzen 5 1500X, alespoň 16 GB operační paměti a grafickou kartu GeForce GTX 1060, nebo Radeon RX 580.

Právě na tomto místě se ale dostáváme k oné palčivé otázce, proč není vyžadována karta s podporou ray tracingu? Je to dáno tím, co předznamenává úvod i titulek této zprávy – Days Gone ray tracing nepodporuje a líbivé efekty tak zůstanou hráčům odepřeny. Týká se to pak i technologie DLSS, která umožňuje hraní ve vyšším rozlišení díky dopočítávání kvality obrazu prostřednictvím AI systému, ani tu Days Gone nepodporuje. Nezdá se přitom, že by mělo jít o dočasný nedostatek – hra zřejmě nevznikala s tím, že by bylo možné jednoduše ray tracing či další technologie zapnout, takže nezbývá než čekat na případné pokračování. Z FAQ ale můžeme ještě zmínit zachování fotomódu, nemožnost použít uloženou pozici z PS4 či PS5, ale naopak dostupnost vlastních achievementů či nastavení pro FOV, na které se PC hráči často ptají. A v úplném závěru připomínáme, že Days Gone bude mít i na PC české titulky.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru