PC Gaming Show a Future Games Show proběhnou i letos

PC Gaming Show a Future Games Show proběhnou i letos

Tříhodinová akce nabídne v neděli 13. června trailery, oznámení i rozhovory s vývojáři

Zdroj: PC Gaming Show
9. 4. 2021

Už několik týdnů je zjevné, že ani letošní rok nebude z pohledu herních veletrhů normální. Dáme-li stranou odvážné plány organizátorů Gamescomu, pozvat na výstaviště v Kolíně nad Rýnem koncem léta i samotné hráče, všechno podstatné se už druhým rokem odehraje online. O veletrhu E3 jsme už psali, stejně jako o iniciativě Summer Game Fest Geoffa Keighleyho, aby to ale všechno bylo kompletní, musíme zmínit také PC Gaming Show a loni uvedenou Future Games Show. U přenosů z těchto akcí jsme se setkali loni 13. června a nutno přiznat, že jejich formát i obsah byl poměrně ubíjející. Pro letošek se nicméně obě prezentace rovněž chystají – shodou okolností na úplně stejný den – a budeme tudíž moci nad rámec trailerů a oznámení sledovat, zda se změny dočká i celý koncept.

O velké společné akci pochopitelně informuje jak magazín PC Gamer, který pořádá tradiční PC Gaming Show, tak GamesRadar coby zástupce vydavatelství Future a jejich vlastní Games Show. Podle dostupných zpráv se máme těšit na více než 150 minut novinek a dosud neviděných her, ať už se jedná o velké blockbustery od těch největších AAA studií, nebo o zajímavé indie hry od jednotlivců. „Společně nabízíme platformu pro velké i menší projekty a zaměříme se na celé spektrum těch nejzajímavějších kousků ve světě her,“ uvádí shodně obě redakce. Letos by přitom mohla být náplň ještě zajímavější, protože vývojáři budou moci zejména v rámci Future Games Show zcela otevřeně mluvit o projektech pro nové konzole a snad nás i překvapit něčím úplně novým.

Se vzpomínkou na loňské přenosy ale zůstáváme mírně skeptičtí zejména proto, že se v jednu chvíli nahromadilo tolik show a prezentací, že rázem došly hry, které by mohly být jejich náplní, a tak se zvesela představovaly cyklicky stále ty stejné trailery a průnik byl až nepříjemně velký. Pocitu z přenosů nepomohla ani dramaturgie, většinou navázaná na nekonečné vtípky, které hráče prokazatelně nebaví tolik, jako samotné moderátory a mnohokrát jsme loni poukazovali na to, že méně je někdy více. Pořád ale šlo o představování nových her, které se nikdy neomrzí a věříme, že poučeni z loňska budou všichni organizátoři připraveni lépe reagovat na to, co se divákům líbí.

Na konto obou akcí se pak samozřejmě sluší dodat, že matadorem je bez přemýšlení PC Gaming Show. Historie v tomto případě sahá až do roku 2015 a jen loňský ročník sledovalo bezmála 6 milionů diváků po celém světě. Za čísla sledovanosti se ale nemusí stydět ani loni odstartovaná Future Games Show, která proběhla i v rámci Gamescomu a nedávno také u příležitosti jarních oslav – celkově zaznamenaly přenosy i záznamy přes 45 milionů zhlédnutí.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru