Patnáct let starý Serious Sam 2 obdržel velký update

Patnáct let starý Serious Sam 2 obdržel velký update

Obsahuje například novou zbraň, 12 map pro multiplayer nebo další Samovy schopnosti

Zdroj: Croteam
24. 3. 2021

Vývojáři ze studia Croteam oslavili během uplynulého víkendu 20 let od vydání prvního dílu bláznivé střílečky Serious Sam. Výročí však nespláchnuli jen zmínkami na sociálních sítích, ale také nečekaným updatem pro patnáct let starý Serious Sam 2. Nejde přitom jen o formalitu či drobnost, nýbrž o náležitě masivní porci nového obsahu, jejímž vydáním navíc vývojáři podtrhují, že hra má stále početnou komunitu aktivních hráčů. Co víc, Serious Sam 2 je momentálně na Steamu v 80procentní slevě, takže se k původní hře i řadě novinek dostanete za pouhá dvě eura. Že je o co stát pak předznamenávají jen jednotlivé body bez dalších detailů – do hry totiž přibyla nová zbraň, dvanáct nových map do multiplayeru, možnost využívat dvě zbraně najednou, sprintovat nebo používat starý dobrý rocket jump.

Zdroj: Croteam

„Vsadíme se, že tohle jste nečekali! Je tomu už asi pět miliard let od posledního pořádného updatu pro Serious Sam 2. V mezičase jsme vydali pár dalších her, ale Serious Sam 2 na nás pořád zíral z temných zákoutí našich myslí,“ odpovídají vývojáři z Croteamu na nevyřčené otázky. Proč Serious Sam 2? Proč teď? Hybatelem aktuálního dění kolem takhle staré hry má být Nathan Brown – obrovský fanoušek, vývojář, autor modifikací a patrně první člověk z komunity, který se stal zaměstnancem Croteamu. Vedení studia tvrdí, že za nimi Brown nedávno přišel s myšlenkou oživit legendu druhého dílu série a nikdo nebyl proti. Brown dostal prostor, aby se bez omezení realizoval a vedle nového obsahu se nakonec postaral i o dramatické vylepšení možností celé hry.

Postupně se začaly objevovat další a další věci, které by bylo možné vylepšit nebo někam posunout, až Nathan Brown neodolal a výsledkem je tahle velká aktualizace.

„Trochu jsem odpočíval po vydání Serious Sam 4, projížděl jsem si diskuzi na Steamu u Serious Sam 2 a přišlo mi, že by si hra zasloužila trochu lásky. Je to skvělá hra a jde o titul, který mě přiměl stát se herním vývojářem,“ vysvětluje Brown. Nejdříve své kolegy oslovil s myšlenkou na malý patch, k čemuž dostal svolení a mohl se v pracovní době chystanému updatu věnovat. „Moc dobře ale víte, co se říká… Každý máme nějaký plán, dokud nám nevrazí pěst do obličeje,“ přiznává ale vývojář a dodává, že od svého vlastního plánu dostal nařezáno pořádně. Postupně se totiž začaly objevovat další a další věci, které by bylo možné vylepšit nebo někam posunout, až neodolal a výsledkem je výše popisované monstrum.

V první řadě může Sam konečně vzít do rukou dvojici zbraní, což je prvek, který rozhodně podporuje celkovou myšlenku hry. Sam umí také díky Brownovu zásahu sprintovat, takže může před přáteli utéct… Nebo se ve stejném čase dostat k možnosti postřílet jich o to víc. Co se týče zbraní, do hry přibyla BeamGun, což je funkční verze zbraně The Ghost Buster z původního design dokumentu pro první díl série. Všechny nově nabyté schopnosti a zmiňovanou zbraň navíc můžete uplatnit na dvanácti (!) nových multiplayerových mapách, což je přídavek, za který by se nemusela bez ohledu na okolnosti stydět ani velká studia. Férově je ale nutné dodat, že šlo o rozpracované, byť nikdy nevydané mapy, na nichž pracovali sami vývojáři, i tak je to ale husarský kousek a skvělý bonus pro oddané hráče. Společně s tím došlo ještě na drobné zásahy do HUDu, zvýšilo se rozlišení fontů, zlepšení doznalo několik animací a Brown šel naproti i hráčům, kteří mají nutkavou potřebu neustále něco ladit a nastavovat. Zaměřovač, pozadí menu, hudba, kurzor myši anebo jen přístup do vývojářské konzole v editoru, která skýtá další nepřeberné možnosti.

Update na verzi 2.90 je k dispozici zcela zdarma, pokud máte zapnuté automatické aktualizace, už se vám pravděpodobně stáhnul, a tak už nic nebrání vstříc nostalgickému vzpomínání v novém kabátku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru