Returnal, Sony Interactive Entertainment, Patch pro Returnal hru rozbil, vývojáři ho obratem stáhli

Patch pro Returnal hru rozbil, vývojáři ho obratem stáhli

Kdo si ho nainstaloval, přišel o svou uloženou pozici a musel si hru stáhnout znovu

Zdroj: Housemarque
6. 5. 2021
Název: Returnal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 30. 4. 2021

Včera večer vydali vývojáři ze studia Housemarque další patch pro Returnal. Opravit měl problémy se ziskem konkrétních trofejí, řešil rovněž celkovou stabilitu hry, některé nahlášené glitche, týkající se zejména zaseknutých předmětů a došlo i na řešení problému s léčením po odpočinku ve ztroskotané lodi Helios. Znělo to jako fajn nabídka a zlepšení už tak dobrého zážitku, jenže kolem patche se ještě před vydáním a hlavně bezprostředně po něm mluvilo i z jiných důvodů.

Vývojáři nejdříve upozorňovali, že každý, kdo nechce přijít o svůj rozehraný cyklus, nechť si vypne automatickou aktualizaci hry, protože by došlo k vypnutí Returnalu a s tím souvisejícímu restartu. Několik hodin po zveřejnění patche na verzi 1.3.3 se však začalo mluvit o tom, že hra se přestala ukládat, a to i ve svém osobitém stylu, který počítá jen s pauzou, resp. uspáním konzole. Systémová hláška nebyla příliš konkrétní a zmiňovala jen obecné „Něco se pokazilo“ s odkazem na servisní kód o poškozené uložené pozici. Pokud jste ji však ve hře spatřili i vy, možná budete muset rozehrát celou hru znovu, pokud nemáte zapnuté automatické ukládání herních dat na cloud PlayStationu nebo vůbec nepředplácíte službu PlayStation Plus, která tuto funkci odemyká.

Uložená pozice je totiž po aplikaci patche 1.3.3 poškozená a je nyní otázkou, zda budou vývojáři schopní s dalším patchem opět uloženou pozici aktivovat. Lidé z Housemarque tvrdí, že opravný patch vydají v řádech hodin a radí, aby hráči do té doby Returnal nepouštěli. Pokud nechtějí čekat, je možné hrát jedině se starší verzí hry – konkrétně 1.3.1 – jenže k té se nikdo nedostane jiným způsobem, nežli smazáním hry z konzole a opětovným stažením. Pak by měla uložená pozice opět fungovat, a až vyjde funkční patch, vše poběží dál i s opravenými chybami vypsanými v úvodu.

Fanoušci jsou nicméně nenadálou situací značně zaskočeni a pevně doufají, že nepřišli o svůj dosavadní progres. Nutno totiž přiznat, že povaha hry a nemožnost uložit její průběh v konkrétním bodě pro možnost zapnout na konzoli jinou hru, nebo zařízení vypnout, může někoho připravit o desítky hodin tvrdé práce. I to nakonec hráči zmiňují a apelují na Housemarque, aby udělali maximum pro opravu poškozených savů a zpřístupnění odehrané části hry. Pokud jste problémem zasaženi i vy, zřejmě nejlepším zdrojem aktuální zpráv bude Twitter studia, na kterém se v průběhu noci objevovaly všechny aktualizace k vývoji situace a očekáváme, že už v průběhu dne se tam objeví zmínka o nové verzi patche ke stažení.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru