Half-Life: Alyx, Valve Corporation, Patch pro Alyx přinesl české titulky i realistické tekutiny

Patch pro Alyx přinesl české titulky i realistické tekutiny

Takové zpracování kapalin se ve hrách jen tak nevidí. Moddeři mají k dispozici další hračky

Zdroj: Valve
28. 5. 2020
Název: Half-Life: Alyx Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 23. 3. 2020

Nový patch pro Half-Life: Alyx je venku a překvapit může nejen několika technickými drobnostmi, ale především rozšířenou lokalizací hry. Ta nově oficiální cestou podporuje osm dalších jazyků ve formě titulků a najdeme mezi nimi i češtinu. Pokud jste tedy například s hraním otáleli z důvodu horšího porozumění textům hry, tato bariéra padá. V otázce technických vylepšení hry se pak do popředí dostává zejména zpracování vody a tekutin obecně.

Jestliže jste začali hrát už před začátkem tohoto milénia, možná si ještě vzpomenete, jak se před vydáním The Elder Scrolls III: Morrowind probírala kvalita zpracování vodní hladiny. Bethesda přišla s na tehdejší dobu revolučním použitím shaderů a udělala reklamu grafickým kartám GeForce čtvrté řady. Zároveň poukázala na do té doby opomíjenou složku grafické podoby her. O téměř dvě dekády později je situace pochopitelně jiná, pravděpodobně ale nelze říci, že by došlo k výrazné revoluci. Někde je zkrátka voda realističtější více, jinde méně. Ovšem jak aktuálně ukazuje Valve v případě Half-Life: Alyx, realisticky zpracovaná tekutina je něco, čeho se nám ve hrách příliš nedostává.

Jde o malý přídavek a aktualizaci, která nejspíše nebude mít významný dopad na hratelnost, nicméně zážitek ze hry prohloubit dokáže a stejně tak jistě pomůže i vtažení do děje. Realismus, jaký aktuálně vývojáři kvalitě tekutin ve hře propůjčili, jednoduše nemá příliš obdoby. Nejde přitom o zpracování rozsáhlých vodních plochy, ale o drobné předměty tekutinou naplněné – flašky s pivem, bandasky, láhve s vínem a podobně. Navíc jde o prvky, s nimiž budou hráči přicházet do styku prakticky neustále, s čímž ostatně počítají i achievementy. A jak dokládají například některé tweety, určitě jde v tomto případě o něco, u čeho se minimálně na pár minut zasekne každý zvědavý hráč Half-Life: Alyx.

Magazín PC Gamer podotýká, že novinka si vyloženě říká o vyzkoušení například žonglování. Aktualizace s označením 1.4 každopádně změn přináší více a kromě klasického souhrnu opravených chyb Valve informují dále třeba o optimalizaci uživatelského rozhraní. Co se zmíněného rozšíření lokalizací týče, zde platí, že jmenovitě tu českou produktová stránka hry v tuto chvíli ještě explicitně nezmiňuje. Vedle toho také patch přidává nové prvky do Workshopu, a to včetně dalších ukázkových map. Dříve přidaná podpora pro mody se tímto ještě dále rozšiřuje.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru