Paradox se omluvil za poslední DLC pro Europu Universalis

Paradox se omluvil za poslední DLC pro Europu Universalis

Leviathan byl nejhůře hodnocenou hrou na Steamu. Odpovědnost na sebe bere šéf vývoje

Zdroj: Paradox Interactive
13. 5. 2021

Hra Europa Universalis IV od vývojářů z Paradoxu si prošla za necelých osm let své existence řadou výher i proher. Skvěle hodnocená strategie se v poslední době nedočkávala příliš povedených rozšíření a shnilou korunu tomu nasadilo dosud poslední DLC Leviathan, které bylo krátce i nejhůře hodnocenou hrou na celém Steamu. Teď už tímhle prvenstvím disponovat nemůže (zdravíme remake XIII s pouhými 13 % kladnými recenzemi), pořád ale jde o výrazný škraloup na pověsti série i Paradoxu a vývojáři se konečně začínají problému stavět čelem. Na oficiálním diskuzním fóru se objevilo prohlášení generálního manažera studia Paradox Tinto Johana Anderssona, který na sebe vzal veškerou odpovědnost a slíbil, že tým v pravidelných intervalech přinese kýžené opravy.

DLC Leviathan schytalo kritiku zejména proto, že v mnoha ohledech popřelo a rozbilo základní funkce hry, rozšíření ale bylo zatíženo i mnoha obecnými bugy.

„Leviathan byl jednou z nejhorších věcí, kterou jsme kdy vydali a navazuje na dlouhou řadu nekvalitních přídavků pro EU4 počínaje DLC Golden Century,“ začal bez servítek Andersson. „Jako manažer studia a ředitel vývoje jsem za to zodpovědný já, takže se za to musím také omluvit. Je to výhradně moje chyba,“ omlouvá se pak Andersson všem fanouškům. DLC Leviathan schytalo kritiku zejména proto, že v mnoha ohledech popřelo a rozbilo základní funkce hry, rozšíření ale bylo zatíženo i mnoha obecnými bugy, špatnou optimalizací nových vlastností a někteří z hráčů nazvali DLC Cyberpunkem 2077 od Paradoxu. Bez ohledu na to, že stejně jako předchozí expanze, také Leviathan stojí 20 eur a situace se doposud nijak výrazně nezlepšila.

„Měl jsem odložit začátek vývoje Leviathanu, dokud nebudeme mít k dispozici všechny potřebné lidské zdroje a dokud nebudou mít čas se do projektu plnohodnotně zapojit. Měli jsme oznámit přestávku ve vývoji EU4 po vydání Emperora,“ vyjmenovává Andersson možné scénáře, na které ale nedošlo. Je nicméně vidět, že se Paradox poučil a neváhal pozastavit další vývoj jiné své hry – Imperator: Rome – právě kvůli tomu, že jednotliví členové týmu jsou potřeba na jiných místech ve studiu a vývoj začne až ve chvíli, kdy budou tito lidé opět k dispozici. Pokud se ale vrátíme k EU4, Andersson nechce situaci vzdát a slíbil, že přehodnotil plány ve prospěch oprav, které by měly negativní dopad DLC Leviathan zmírnit.

„Původně jsme plánovali opravit všechny starší chyby, než zastavíme vývoj dalších rozšíření pro EU4. Nyní tyto plány urychlujeme a také chceme ujistit, že je komunita bude dostávat častěji,“ naznačuje Andersson celkové ukončení podpory čtvrtého dílu série. Ještě než se tak ale stane, hráči by se tedy měli dočkat patchů a hotfixů, z nichž první dorazí už tento týden. Další patch je naplánován na přelom května a června a do konce roku dorazí ještě několik dalších. V závěru svého vzkazu pak Andersson odhaluje, že proces rozšiřování týmu už nastal a na základě toho věří v zářnou budoucnost série Europa Universalis.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru