Mount & Blade II: Bannerlord, TaleWorlds Entertainment, Pán prstenů v podání Mount & Blade II: Bannerlord

Pán prstenů v podání Mount & Blade II: Bannerlord

V modifikaci Kingdoms of Arda se připojíme ke známým hrdinům, anebo je naopak zabijeme

Zdroj: Kingdoms of Arda
24. 10. 2020

Jestliže netrpělivě vyhlížíte každou další hru ze světa Pána prstenů, možná byste mohli vzít zavděk tipem na chystanou modifikaci inspirovanou Tolkienovou říší. Kingdoms of Arda je totální konverze Mount & Blade II: Bannerlord, která se zaměří na singl i multiplayer. Její autoři slibují známá místa i postavy z trilogie Pán prstenů, Hobita, Silmarillionu a dalších děl.

Modifikace má přinést mapu Středozemě a příběhový mód, v němž si zahrajeme za postavy z knih a filmů. V prostředí se bude pohybovat přes 35 nových frakcí, známé rasy, tvorové i konkrétní postavy. Samozřejmostí jsou společníci, úkoly nebo nový hudební doprovod. O ten se postarají vlastní skladatelé, kteří zkomponují nový soundtrack, aby tým nemusel vykrádat skladby známé z filmových adaptací.

Příběh začne dva roky předtím, než Společenstvo opustí Roklinku a hráč se bude dokonce moci připojit k jednáním, která vedl Elrond, i se zúčastnit dalších významných událostí z knih a filmů.

Pokud jde o inspiraci a stylizaci, odvolávají se autoři modu především na knihy a filmy, ale třeba také některé starší mody. Nechtějí naopak následovat estetiku Middle-earth: Shadow of Mordor nebo The  Lord of the Rings Online. Lepší představu už si ale uděláte z prvních obrázků, které zachycují převážně zbroj.

Příběh začne dva roky předtím, než Společenstvo opustí Roklinku a hráč se bude dokonce moci připojit k jednáním, která vedl Elrond, i se zúčastnit dalších významných událostí z knih a filmů. Pokud budou mít dostatečný vliv, můžete se stát součástí Společenstva a putovat s ním. Anebo se coby záporáci postavit naopak proti němu. Můžete údajně zkusit zabít některého ze známých hrdinů, ale vývojáři varují, že to nebude legrace.

Autoři chtějí v mapě pokrýt velkou část Středozemě včetně Gondoru, Rohanu, Mordoru nebo Železného pasu. Zahrajeme si za různé oblíbené rasy a národy Sředozemě a nad rámec kampaně bude modifikace obsahovat i sérii samostatných scénářů, v nichž se prý chopíme třeba Aragorna v Helmově žlebu nebo Éowyn v bitvě na Pelennorských polích.

Autoři plánovali mod v rámci předprodukce už několik let, navzdory tomu, že Mount & Blade II: Bannerlord vstoupil do early accessu až letos v březnu, a někteří z nich měli to štěstí, že mohli jako jedni z prvních otestovat nástroje na tvorbu komunitního obsahu. Na datum vydání byste se ale zatím ptali marně. Je nepochybně velmi daleko. Vývojáři také nepřijímají žádné příspěvky, zřejmě i z toho důvodu, aby se nedostali do sporu s majitelem práv.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru