Overwatch nabídne pět let po vydání cross-play

Overwatch nabídne pět let po vydání cross-play

Umožní hrát napříč PC a všemi konzolemi, včetně Switche. Uvedení přijde již brzy

Zdroj: Blizzard
10. 6. 2021

Ačkoliv už značná část hráčů týmové akce Overwatch hledí k vydání druhého dílu, původní hra z roku 2016 je stále velmi aktivní a vývojáři z Blizzardu pro ni přichystali jednu významnou novinku. Již brzy bude zpřístupněn cross-play napříč všemi platformami, na kterých je hra dostupná, tedy vedle PC a konzolí PlayStation a Xbox také Switch od Nintenda, což je vítaná záležitost, která se kladně podepíše na čekacích časech před zápasy. Funkce nebude povinná a vývojáři k jejímu zpracování přistoupili s rozmyslem a několika podmínkami, díky kterým by neměl celkový zážitek nijak utrpět.

Předně, možnost cross-platform hraní bude bez jakéhokoliv omezení dostupná jen v případě nekompetitivních módů. V hodnocených zápasech se hráči rozdělí do dvou velkých skupin – PCčkáři a konzolisté bez ohledu na platformu – ze kterých bude matchmakingový systém vybírat spoluhráče a protivníky. Blizzard zároveň potvrzuje, že výjimka neplatí ani pro hráče, kteří ovládají PC verzi pomocí gamepadu, kde by nepochybně vznikal prostor ke zneužití nastavených pravidel. To, na jakých platformách budou hráči hrát daný zápas, ovlivní také nastavení podpory míření – pokud se v zápase bude vyskytovat byť jen jeden hráč na PC, asistence míření nebude dostupná, v případě čistě konzolového lobby pak samozřejmě ano.

Cross-progres nebude dostupný s uvedením cross-platformu, vývojáři se ale touto záležitostí zabývají a v budoucnu ji zpřístupní.

Co se týče propojení hráčů, pro konzolisty přichází ještě jedna podmínka – musí si založit účet na Battle.netu a provázat s ním svůj účet na příslušné konzoli. Přináší to například výhodu v tom, že pokud si na kterékoliv platformě přidáte přímo ze hry někoho do seznamu přátel, zůstanete přáteli i na Battle.netu, což se dá pochopitelně později využít k případnému dalšímu hraní, třeba i jiných titulů. Zároveň to otevírá možnost cross-progresu napříč jednotlivými platformami, se kterým ale Blizzard podle vyjádření game directora Aarona Kellera pro magazín VGC počítá až výhledově. Cross-progres nebude dostupný s uvedením cross-platformu, ale Keller naznačil, že se touto záležitostí vývojáři zabývají a v budoucnu ji zpřístupní.

Zpřístupnění cross-platform multiplayeru pravděpodobně přichází s přípravami v úvodu zmíněného druhého dílu a může být vedlejším efektem jeho vývoje. Na oficiálních stránkách hry se nicméně uvádí, že možnost hrát s hráči na ostatních platformách vychází z velkého updatu Battle.netu, což ale přímo nepopírá předchozí myšlenku. Na každý pád by mohla nová funkce zafungovat jako impuls posílení celkového zájmu, který by při vhodném načasování mohl kladně zapůsobit v momentě, kdy dorazí druhý díl.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru