Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Overwatch 2 nabídne přepracovaný battle pass

Overwatch 2 nabídne přepracovaný battle pass

Vývojáři z Blizzardu reagují na kritiku hráčů. Vrátí do hry eventy a omezí grindování

Zdroj: Blizzard
18. 11. 2022
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Pokud jste se pustili do hraní Overwatche 2, abyste poměrně záhy zjistili, že odemykání kosmetických předmětů či nových hrdinů vyžaduje velmi nepříjemný grind, máme pro vás dobré zprávy. Tedy, konkrétně s nimi přišel nový výkonný producent Jared Neuss, který sepsal nový blogový příspěvěk, ve kterém značnou část věnoval změnám postupu hrou. Jak uvedl, ani on není příliš spokojený s tím, jak progres funguje a zasadí se o některé významnější změny, díky kterým má být Overwatch 2 příjemnější záležitostí s adekvátními odměnami v porovnání s časem, který mu každý hráč věnuje. „Mohl bych toho říct hodně, ale myslím, že je pro začátek správné říct, že ani my nejsme úplně spokojení s tím, jak nyní ve hře všechno funguje,“ řekl na úvod Neuss. V dalších odstavcích se pak věnuje dílčím tématům, byť upozorňuje, že žádné konkrétní plány od něj v tuto chvíli fanoušci a hráči Overwatche 2 neuslyší. „Mluvit o plánech před jejich dokončením je riskantní. Vývoj live service hry, jako je Overwatch 2, vyžaduje neustálé žonglování s naléhavými potřebami hráčů, dlouhodobými ambicemi a problémy se samotným provozem hry,“ vysvětlil nový výkonný producent.

Co se týče nápadů, do kterých by podle něj bylo vhodné investovat čas a úsilí, týkají se vlastních odměn, které hráči získávají, s tím spojeným postupem hrou i battle passem, ale také například s dobou čekání na nový zápas nebo kompetitivními mechanismy. Začneme-li u několikrát zmíněného progresu, jednoduše řečeno chce Blizzard dosáhnout toho, aby se k odměnám dostávali hráči i mimo levelování battle passu. Dojde tak například na rozšíření eventů, z nichž budou padat vedle kosmetických blbinek poměrně žádané skiny na jednotlivé postavy. Zároveň bude i nadále fungovat systém dropů na Twitchi, takže pokud budete chtít sledovat některé ze svých oblíbených streamerů před tím, než se sami pustíte do hry, můžete získat zajímavé předměty. Přibydou také krátkodobé výzvy, které doplní rovněž změněný postup battle passem. Hráči budou moci levelovat na základě pestřejší nabídky činností ve hře, což by mělo zvýšit zábavu a hlavně podtrhnout dobrý pocit ze hry, i když se vám tolik nedaří nebo jste hraním strávili uplynulých několik hodin.

Další zárukou větší zábavy má být i postupné přepracovaní některých hrdinů, zejména supportů, kteří hráče dosud tolik neoslovují. „Diskutujeme o cíleném přepracování těchto hrdinů, aktualizacích herního systému a dokonce i o některých velkých změnách týkajících se této role jako takové,“ dodal Neuss. S tím jde ruku v ruce zájem hledat ten nejlepší možný balanc mezi jednotlivými hratelnými bojovníky a upravování jejich schopností tak, aby nevznikaly nežádoucí výhody a nevýhody, skrze které by se mohla zcela vychýlit dosavadní meta. A nakonec, Blizzard se zaměří i na matchmaking, aby systém lépe přiřazoval hráče k sobě na základě jejich zkušeností a schopností, tedy opět, aby bylo hraní méně frustrující a zábavnější pro všechny.

„Hráčům, kteří s námi vydrželi, hráčům, kteří se vrátili, i hráčům, kteří se do hry zapojili až teď: Děkujeme, že hrajete Overwatch 2,“ vzkázal na konci svého krátkého příspěvku Neuss. Vyzval také všechny, aby dále pokračovali s reportováním chyb a poukazovali na nedostatky, kterými se vývojáři neustále zabývají a jednají podle nich. „Druhá sezóna je za rohem a my máme v plánu spoustu úžasných věcí (viděli jste snad odhalení Ramattry, že ano?!). O tom co nás v druhé sezóně společně čeká, si povíme už velmi brzy,“ uzavřel producent. Za Vortex pouze doplňujeme, že druhá obsahová sezóna v Overwatchi 2 začíná 6. prosince a novým hrdinou bude již zmíněný tank Ramattra.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru