Outriders

Outriders jsou další hrou pro konzole nové generace

Kooperativní sci-fi akce od autorů Painkillera či Bulletstormu je největší hrou People Can Fly

Zdroj: People Can Fly
12. 2. 2020
Název: Outriders Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 4. 2021

Společnost Square Enix loni na veletrhu E3 oznámila novou kooperativní akci Outriders od polského studia People Can Fly, která měla vyjít letos v létě. Na její plnohodnotné oznámení jsme si ale museli ještě hezkých pár měsíců počkat. Až nyní vydavatel společně s vývojáři ukázal, o co přesně se jedná. Na hře mimochodem kromě People Can Fly pracují i další specialisté Square Enix, kteří se dříve podíleli na hrách jako Sleeping Dogs nebo Just Cause.

Outriders jsou kooperativní sci-fi akce s prvky RPG. Autoři tvrdí, že hru zasadili do nového temného a zoufalého světa na planetu Enoch. Zde se pustíme do dobrodružství s nově vytvořenou postavou. Nepřátelský svět má být plný příběhů a pestrý co do geografie. Vypravíme se do hor, lesů i pouští a pátrat budeme po záhadném signálu. Ovládat nebudeme jen klasické zbraně, ale obdařeni budeme i záhadnými a mocnými silami, které s tímto místem souvisej.

Autoři jsou podle svých slov nadšení, že konečně mohou hru lidem představit. Na titulu pracují dlouhé čtyři roky a jedná se o jejich první nový titul poté, co se zase odloučili od Epic Games.

Lepší obrázek o akci a stylizaci zdejšího vesmíru si můžete udělat z nového traileru. Ten ale, jak upozorňují samotní vývojáři, míchá gameplay záběry s filmečky a sekvencemi v enginu hry. Ještě lepší a důkladnější pohled na Outriders pak nabídne stream naplánovaný na tento čtvrtek, který proběhne samozřejmě za účasti několika vývojářů.

Autoři jsou podle svých slov nadšení, že konečně mohou hru lidem představit. Na titulu pracují dlouhé čtyři roky a jedná se o jejich první nový titul poté, co se zase odloučili od Epic Games. Polské studio People Can Fly totiž v letech 2013 až 2015 spadalo pod Epic a jmenovalo se Epic Games Poland. Posléze se znovu osamostatnilo a vrátilo k původní identitě.

People Can Fly můžete znát díky sérii Painkiller, ale i akci Bulletstorm a prequelu Gears of War: Judgment. Podíleli se také na dalších hrách od Epicu. Outriders jsou prý projekt, který vždy chtěli udělat. Je to dosud největší a nejambicióznější hra, na které kdy tento polský tým pracoval.

A to pro někoho možná vůbec nejzajímavější na závěr. Hra původně oznámená pro PC, PS4 a Xbox One sice nevyjde už v létě, jak původně vydavatel sliboval, ale až na Vánoce. Ale zato zamíří rovnou kromě zmíněných platforem i na nové konzole PlayStation 5 a Xbox Series X. Stává tak po titulech Halo Infinite, Senua’s Saga: Hellblade II nebo Godfall další oficiálně potvrzenou hrou pro systémy nové generace.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru