Battlefield 2042, Electronic Arts, Otevřená beta Battlefieldu 2042 začne 6. října

Otevřená beta Battlefieldu 2042 začne 6. října

Hrát se bude na všech platformách. K dispozici ale bude pouze jeden mód a jedna mapa

Zdroj: Electronic Arts
29. 9. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Vývojáři ze studia DICE neměli před dvěma týdny pro své příznivce a fanoušky příliš dobrou zprávu. Očekávaný Battlefield 2042 byl z poloviny října odložen na 19. listopadu a mělo se za to, že odsun výrazně ovlivní rovněž termín spuštění otevřeného betatestu. Podle nově zveřejněných oficiálních informací se ale tahle nepříjemná domněnka nenaplnila a beta vypukne už 6. října na PC i konzolích. Jako první si budou moci zahrát hráči, kteří si hru předobjednali, případně ti, kdo využívají předplatné EA Play či EA Play Pro. Od 8. října se ale na dva dny bude moci připojit úplně každý s tím, že bude už od 5. října přichystána možnost předčasného stažení všech potřebných dat, aby zájemci nemuseli na nic čekat.

Co se týče obsahu, beta bude o poznání chudší nežli nedávný test Call of Duty: Vanguard. K dispozici bude pouze režim Conquest a hrát se bude na jediné mapě – Orbital. Na druhou stranu, Conquest je do značné míry poznávacím znamením celé série a díky svému otevřenému pojetí může nabídnout pokaždé trochu jiný zážitek. Jak vývojáři navíc upozorňují, mód prošel změnou – namísto souboje o jednotlivé kontrolní body musí hráči hájit vlajky v několika sektorech, přičemž způsob, jakým toho dosáhnou, bude v kombinaci s veškerou dostupnou technikou zcela na nich. Atmosféře by pak měla podle autorů hry pomoci právě i zvolená mapa, která na hráče tlačí hrozbou odpálení rakety, stejně jako nevyzpytatelným počasím.

Pokud hodláte hrát na PlayStationu, ať už v aktuální, či předchozí generaci, nemusíte být členy programu PlayStation Plus. Na Xboxu však členy Goldu být musíte.

Před vstupem do hry si budou moci hráči zvolit ze čtyř dostupných specialistů, jejichž počet pochopitelně naroste s vydáním plné verze. Konkrétně se jedná o Webstera Mackaye s vystřelovacím hákem a možností rychlého přesunu i během míření na nepřítele. Dále o medičku Marii Falck vystřelující léčivé injekce po svých spolubojovnících, které rovněž umí zvednout ze země, jsou-li vyřazeni z boje. Chybět nebude také sniper Wikus Van Daele s průzkumným dronem a senzorem pohybu. A posledním do party bude Pjotr Guskovskij, jehož specialitou je automatická střílna, pomocí které nejen rozsévá smrt v řadách nepřátel, ale je schopný také na svém radaru vidět všechny cíle, které automatická hlaveň jeho kulometu uvidí.

Poslední informace, které přišly od vývojářů z DICE, se týkají požadavků na hardware a předplacené online služby. Pokud hodláte hrát na PlayStationu, ať už v aktuální, či předchozí generaci, nemusíte být členy programu PlayStation Plus. V opačném případě na Xboxu One i Xboxu Series musíte mít zaplacené předplatné Xbox Live Gold, jinak se hra při úvodním spuštění ani nepřipojí k serverům. A pokud hodláte hrát na PC, raději si zkontrolujte tabulku s minimální a doporučenou konfigurací. Nutno podotknout, že doporučená grafická karta ekvivalentu RTX 3060 či RX 6600 XT může tváří v tvář nedostatku čipů působit jako černý humor…

Zdroj: Electronic Arts

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru