Otevírá se registrace k předčasnému hraní AR Zaklínače

Otevírá se registrace k předčasnému hraní AR Zaklínače

K The Witcher: Monster Slayer se dostanou hráči s Androidem. Hrát se začne ještě v dubnu

Zdroj: CD Projekt
26. 4. 2021

Na konci loňského října jsme vás informovali o nové hře ze světa Zaklínače – The Witcher: Monster Slayer. Jde o AR titul pro mobilní zařízení, ve kterém se z hráčů stanou profesionální lovci monster, pohybujících se nepozorovaně všude kolem nás. Na hře pracují vývojáři ze studia Spokko, které vzniklo pod křídly CD Projektu už v roce 2018 a Monster Slayer bude jejich prvotina. Spojení oblíbené značky a augmentované reality slibuje například v porovnání s Pokémon GO temnější zážitek, který navíc bude soustředěn kolem hráče, resp. jeho zaklínače. Datum vydání dosud nebylo stanoveno, ale nejnovější informace naznačují, že by k němu mohlo dojít velmi brzy. Otevírá se totiž registrace pro možnost předčasného hraní a otestování připravených mechanismů, k čemuž se můžete dostat i vy, vlastníte-li zařízení s operačním systémem Android.

Registrace je dostupná na oficiálních stránkách hry a vývojáři přesněji uvádí, že jde o předčasný vstup do soft-launch fáze, která na rozdíl od jiných projektů nebude regionálně omezena, ale zastoupí ji vybraní hráči. Tolik i k mechanismu, na základě kterých budou registrace posuzovány – ačkoliv vývojáři nezveřejnili konkrétní informace, zdá se, že o vstupu do hry rozhodne náhoda, případně zásah vývojářů uvidí-li v registracích zajímavou kombinaci zařízení a místa, kde bude Monster Slayer hrát. Přihlásit se může kdokoliv, kdo vlastní mobilní zařízení s Androidem a má účet v ekosystému Google Play.

Pokud jste o Monster Slayer ještě neslyšeli, čeká vás výlet na Kontinent, ovšem dlouho před tím, než po něm kráčel obávaný Geralt z Rivie.

„Na konci dubna vylosujeme nové zaklínače, kteří dostanou skrze soft launch na Google Play možnost vyzkoušet si hru před tím, než oficiálně vyjde,“ zmiňují zástupci Spokko. Pro další novinky odkazují na sociální sítě, kde je hra ještě před vydáním pochopitelně velmi aktivní a už dopředu láká k vyzkoušení. Pokud jste o Monster Slayer ještě neslyšeli, čeká vás výlet na Kontinent, ovšem dlouho před tím, než po něm kráčel obávaný Geralt z Rivie. Svět by však neměl ztratit nic na svém temném bezútěšném nádechu, bez ohledu na to, že se do něj budou promítat reálie kolem vás. Vývojáři rovněž slibují propracovaný soubojový systém, ve kterém hráči uplatní trénink, vylepšování svého hrdiny i nejrůznější lektvary a oleje. Stejně jako ve velké hře od CD Projektu RED, hráči se budou muset specificky připravovat na každé střetnutí, vzhledem k rozmanitým vlastnostem monster.

Zdroj: CD Projekt

Estetika Monster Slayer pak samozřejmě čerpá z již představeného světa od CD Projektu, což se týká nejen zmiňovaných monster, ale i nejrůznějších ikonek ba dokonce fontů. Chybět by neměla ani doprovodná NPC, s nimiž bude možné dle dostupných obrázků a videí interagovat přímo prostřednictvím augmentované reality a získat od nich například důležité vybavení či u nich prodat nepotřebné harampádí. Uvidíme tedy, jak se bude AR Zaklínači dařit, musíme totiž připomenout, že podobně laděná hra – Minecraft Earth – byl zrušena z důvodu protipandemických opatření, která zamezovala pohyb a hraní v kooperaci. Na tom druhém Monster Slayer nelpí, možnost volně chodit v ulicích či přírodě je ale pro hry tohoto typu klíčové a teprve uvidíme, zda CD Projekt všechno dobře načasoval.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru