Open má být metaverse battle royale budoucnosti

Open má být metaverse battle royale budoucnosti

Ambiciózní Web3 projekt vychází z Ready Player One a nabídne i další značky a legendy

Zdroj: Readyverse Studios
13. 3. 2024

Americký spisovatel Ernest Cline, jenž stojí za knižním hitem Ready Player One a podílel se i na scénáři pro stejnojmenný film, si nepřekvapivě už delší dobu pohrává s myšlenkami na metaverse. Právě jeden z těchto nápadů se nyní zhmotňuje v projektu nazvaném Open, jenž má být ambiciózním AAA metaverse zážitkem. Jedná se battle royale hru z pohledu třetí osoby, která je navržena pro rozhraní Web3 a využívá i prvky světa Ready Player One. Společně s Readyverse Studios na vývoji hry pracuje společnost Walker Labs, která se zaměřuje na propojování herních a webových technologií.

Cline o Open mluvil na prezentaci SXSW v texaském Austinu společně s dalšími spoluzakladateli studia, jimiž jsou Shara Senderoff, Dan Farah a Aaron McDonald, a my jsme se dočkali prvního traileru, který však zatím neukazuje nic přímo z hratelnosti ani fungování hry jako takové. Open je prezentováno částečně jako hra a částečně jako pohlcující svět metaverse. Důležitým prvkem má být také interoperabilita obsahu a vlastnictví digitálního obsahu, zároveň ale i otevřenost, jakou zastává i postava Parzivala v knihách Ready Player One a Ready Player Two. Sám Parzival je pak k vidění i ve zveřejněném teaseru, kde si můžeme též povšimnout DeLoreanu, staré televize a staré konzole. To je jen pouhý střípek z toho, co vše se má v tomto novém světě mísit, přičemž nepůjde jen o Ready Player One, ale i obsah z jiných her a metaverse projektů.

Celkově Open její tvůrci popisují jako multi-biome, multi-IP, multi-mode battle royale a svou vlajkovou loď Readyverse, který má rovněž připravit půdu pro budoucnost her. Tisková zpráva zmiňuje různorodou herní náplň od střelby, stealthu, řízení či taktizování, zatímco toto všechno budou muset hráči v rolích vyzyvatelů předvést ve hře a jednotlivých herních režimech, jež budou pojaty jako velká soutěžní show, z níž může vzejít jen jeden vítěz. Společnost Walker Labs je každopádně plná veteránů a zkušených vývojářů, mezi nimiž jsou lidé ze společností a studií jako Epic Games, DICE, Microsoft, PlayStation, Mojang, Remedy, Ubisoft, Lucasfilm, Electronic Arts a dalších.

Open je vyvíjeno na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, na oficiálním webu je pak možné se již zaregistrovat k informování o předběžném přístupu, o němž však zatím nemáme více informací.

Ready Player Two?

Co se týče samotného Ready Player One, i nadále platí, že filmové pokračování Ready Player Two vzniká, jak po předávání Oscarů potvrdil sám Steven Spielberg, jenž režíroval první díl. Na pokračování filmu Ernest Cline lákal už před lety, ovšem oficiálního oznámení jsme se nedočkali. Spielberg nicméně uvedl, že je celý projekt zatím v počátcích a že se on osobně v tomto případě neujme režie, pouze bude snímek produkovat. Na snímek samotný si ale podle všeho ještě nějaký ten čas počkáme.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru