Olympic Games Tokyo 2020 – The Official Video Game, Sega, Olympijská videohra od Segy nabídne 18 různých disciplín

Olympijská videohra od Segy nabídne 18 různých disciplín

V Japonsku vyšla už před dvěma lety. I když je to ta serióznější, i tady vystupuje Sonic

Zdroj: Sega
28. 5. 2021
Název: Olympic Games Tokyo 2020 – The Official Video Game Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 22. 6. 2021

V červenci 2019 jsme si s radostí vyzkoušeli demoverzi hry Olympic Games Tokyo 2020 od Segy z japonského PlayStation Storu. A rozhodně jsme si nemysli, že na plnou verzi stejně jako samotnou olympiádu budeme ještě dlouho čekat. V Japonsku sice vyšla už v červenci 2019 na PS4 a Switch, do zbytku světa a na další platformy (PC, Xbox One, Stadia) ale dorazí až letos 22. června.

Důvodem je samozřejmě pandemie kononaviru a odklad samotné akce, kterou počin doprovází. A i když se o hře říká, že je to první tradičnější olympiáda od vydání té k OH v Londýně – třeba vedle Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 – pořád bude výsledek poměrně dost uvolněný. Ostatně posuďte sami.

Titul nabídne 18 různých disciplín, přičemž tato pestrost bývala vždy silnou stránku podobných her. Najdete mezi nimi týmové i individuální spory. Ty tradiční a klasické i moderní a neobvyklé. Soutěžit můžete v singlu i multiplayeru a vytvořit si svého vlastního svěřence, který reprezentuje vaši zemi. Česko a Slovensko jsou samozřejmě mezi nimi.

Jenže do zápolení nemusí nastoupit jen klasičtí sportovci, ale také postavy v kostýmech piráta, kovboje, astronauta nebo třeba ježka Sonica… To působí minimálně trochu zvláštně u hry, která se jinak snaží jít serióznější cestou než zmíněný titul Mario & Sonic at the Olympic Games. A možná je škoda, že se tak obě nakonec profilují podobně, než Sega na samém úvodu slibovala.

Pokud jde o velkorysý výběr disciplín, těšit se můžeme například na běh, basketbal, baseball, sportovní lezení, skok daleký, hod kladivem, plavání, box, džudo, tenis, stolní tenis, fotbal, plážový volejbal, ragby nebo třeba BMX. Je to opravdu úctyhodná nabídka a zpracovat takové množství sportů v jediné hře je obrovská výzva, když si s tím často neporadí pořádně ani specializované tituly zaměřené na jedinou disciplínu. Nicméně tady zase člověk přirozeně neočekává takovou hloubku. Zatímco v Japonsku se zastoupené disciplíny postupně rozrůstaly prostřednictvím bezplatných updatů, my dostaneme se zpožděním rovnou kompletní nabídku.

Bude nepochybně zajímavé zjistit, zda vzhledem k rozpolcenosti hry mezi seriózní simulací a arkádovou bláznivinou půjde třeba nějak omezit zmíněné kostýmy. U singlu by to problém být nemusel a zážitek z multiplayeru by to mohlo docela vadit.

Hra má oficiální web a třeba i profil na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru