OLED je pro Switch obří vylepšení, hlásají první dojmy

OLED je pro Switch obří vylepšení, hlásají první dojmy

Podle několika magazínů vyniknou ve hrách úplně nové detaily. Skvělý je i stojánek

Zdroj: Nintendo
2. 8. 2021

Od pátku 8. října se začne prodávat nový model Nintenda Switch, jehož předností bude OLED displej. Ačkoliv se to mohlo jevit po oficiálním oznámení jako určité zklamání – zvlášť, když nejrůznější insideři a novináři mluvili o hardwarově vylepšené revizi, která by si lépe poradila se současnými i budoucími tituly  – podle prvních dojmů je OLED masivním krokem kupředu a výrazně se projevuje na podání všech her. První zhodnocení přináší portály jako Video Games Chronicle, The Verge či IGN a shodují se, že nejen displej, ale také přepracovaný stojánek a inovovaný dok stojí za investici.

„Hned jak se vám zařízení dostane do rukou, zklamání rychle zmizí – OLED displej působí jako značné vylepšení v porovnání s originálním modelem Switche,“ říká hned na úvod svého testu VGC. Zážitek a míru vylepšení přirovnává magazín k televizím či mobilním telefonům, které OLED rovněž využívají a nabízí tím lepší podání barev či velmi výraznou černou. Nejviditelnější je změna v momentě, kdy si můžete položit oba modely vedle sebe a spustit na nich stejnou hru – VGC zmiňuje například Breath of the Wild s odkazem na pocitově vyšší ostrost, nebo lepší barevnost v Mario Kart. Při hraní Mario Odyssey pak zaznamenali redaktoři VGC vyšší míru detailů, které na displeji původního modelu nejsou vidět, jako jsou například stébla trávy či vlnky na vodní hladině.

The Verge přiznává, že v momentě, kdy se člověk soustředí na displej a nehraje, jednotlivé pixely samozřejmě rozpozná, během hraní prý ale není vidět nic nepříjemného.

Redakce The Verge se s výše uvedenými dojmy ztotožňuje a mluví o nenaplněných obavách stran hrubosti displeje a viditelných pixelech. Připomínáme, že úhlopříčka OLED displeje oproti předchozímu modelu Switche narostla, ale rozlišení zůstalo na úrovni 720p. The Verge tedy přiznává, že v momentě, kdy se člověk soustředí na displej a nehraje, jednotlivé pixely samozřejmě rozpozná, během hraní prý ale není vidět nic nepříjemného a sytost barev spolu s nebývalou ostrostí veškeré dojmy přebíjí. IGN chválí také pozorovací úhly a rovněž označuje OLED displej za nejlepší a nejviditelnější vylepšení nového modelu.

Dalším důležitým bodem prvního hodnocení je již dříve probíraný stojánek, který se nově nachází po celé šířce zadní strany handheldu. Uvážíme-li, jak nestabilní Switch v původní verzi byl, je toto vylepšení rozhodně vítané a první dojmy potvrzují, že díky tuhosti kloubu jej lze nastavit do jakéhokoliv úhlu. IGN nicméně dodává, že Nintendo stále nemyslelo na případný přesun nabíjecího portu na jinou, nežli spodní stranu (kde je umístěn kvůli doku), takže se i nadále jeví stojánek výrobců třetích stran jako lepší řešení, i když většina původních problémů zcela odpadá. Redakce The Verge si ale stojánek chválí bez výhrad a přidává například i možnost mírně zatlačit na horní hranu konzole při vysunutém stojánku, díky čemuž dojde k pohodlné úpravě úhlu zkosení například při snaze dostat z odrazu displeje stropní světlo.

Velmi často pak v článcích zaznívají pochvaly směřované k novému doku. Už dopředu jsme věděli, že bude mít k dispozici ethernetový port pro připojení kabelového internetu, více USB portů a diodu, která bude indikovat spojení doku s konzolí. Vylepšením nicméně prošel i slot, do nějž se konzole zasouvá, který je vyveden z leštěného plastu a novináři neměli při testování pocit, že by se jim měl jakkoliv poškrábat displej Switche. Připomínáme ovšem, že na tomto místě nedošlo k žádnému dříve neoficiálně naznačovanému vylepšení, signál z doku proudí stále v rozlišení 1080p a nestará se o žádné navýšení výkonu.

Poslední věcí, na kterou se první hodnocení soustředí, jsou nové reproduktory, které mají nově průřezy i na přední straně. Na první poslech prý žádné výrazné vylepšení nepřináší, pokud ale zvýšíte úroveň hlasitosti, zůstává zvuk velmi kvalitní a poradí si i s vyjádřením subtilnějších tónů a efektů. Pokud si však chcete užít audio na maximum, redaktoři se v hodnocení shodují, že tou nejlepší variantou jsou sluchátka, ke kterým ale ani tentokrát nepřibyly bezdrátové Bluetooth modely.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru