Okleštěné závody Forza Street na jaře dojezdí

Free-to-play spin-off postavený na banální hratelnosti a mikrotransakcích hráče nezaujal

Zdroj: Electric Square
12. 1. 2022
Název hry: Forza Street Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 15. 4. 2019 Platformy: , , Žánr:

Forza Street končí. Jedná se o další neúspěšný mobilní spin-off slavné závodní značky, který dopadl podobně neslavně jako nedávno Project CARS Go. Titul, který debutoval v květnu 2018, respektive v dubnu 2019 (vysvětlení viz níže), skončí na jaře. Přesné datum ale zatím neznáme. Poslední update hra obdržela 10. ledna a autoři už zrušili také mikrotransakce. Na vlastní otázku, proč hra končí, v sekci FAQ příliš vývojáři neodpověděli. Jsou prý hrdí a vděční za komunitu, kterou vybudovali s Forzou Street. A chtějí to, co se naučili, při práci na nových produktech se značkou Forza.

Původně to nebyla Forza

Nevyužité mince lze utratit do konce provozu hry, ale na jaře o ty zbývající hráči prostě přijdou. Autoři ale nabídli, že vrátí peníze za in-appy těm, kdo do hry investovali v posledních 30 dnech. Stačí o to standardní cestou požádat. Na jaře hra skutečně a definitivně skončí a vzhledem k její povaze ji už nebude poté možné vůbec spustit. Respektive aplikaci spustíte, ale textová informace vás upozorní, že si nic nezahrajete.

Aby si rozlučku hráči pořádně užili, přichystali pro fanoušky autoři několik překvapení v posledním updatu. K dispozici je nové auto, rychlejší dobíjení energie a většinu věcí si koupíte za in-game měnu levněji než doposud.

Podobně jako jiné slavné závodní značky z PC a konzolích se na mobilech a tabletech zřejmě Forza příliš vzdálila originálu a naopak se nedokázala odlišit a překonat zavedené kapesní stálice. Free-to-play titul vznikl v studiu Electric Square a původně vyšel už v květnu 2018 na Windows 10 pod názvem Miami Street. V dubnu 2019 byl rebrandován na Forzu a později vydán na iOS a také Android.

Hra využívá technologii Unreal Engine 4 na rozdíl od velkých dílů, které pohání ForzaTech. Lišila se i její hratelnost. Hráč se měl soustředit jen na akceleraci a brždění, auto zatáčí samo. Za tuto elementárnost a za mikrotransakce čelila značné kritice. Spekulovalo se, že pouliční závody dorazí také na Switch, ale to se nikdy nestalo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím