Odtajněny lednové hry v PS Plus i Xbox Live Gold

U Sony se opakovaně potvrzují spekulace. Microsoft ani začátkem roku nemění svůj přístup

Zdroj: Codemasters
29. 12. 2021

Ačkoliv svět před několika dny upadl do vánoční letargie a chystá se na oslavy příchodu nového roku, některé věci se ani po jeho začátku nezmění. Třeba ty, že každý měsíc přinese Sony a Microsoft předplatitelům služeb PlayStation Plus, resp. Xbox Live Gold nadílku her zdarma. A jak se zdá, nic se nezmění ani na tom, že zatímco pro hráče na PlayStationu půjde i v lednu 2022 o poměrně zajímavou nabídku, hráči na Xboxu obdrží od Microsoftu další připomínku, že těžiště her zdarma leží na Game Passu.

Lednové hry pro předplatitele Xbox Live Gold

Lednová nabídka od Microsoftu byla známa už před Vánocemi. Vracíme se k ní ale proto, že své lednové tituly oznámila i společnost Sony a s přihlédnutím k pauze novinkových souhrnů a tradici, skrze kterou na Vortexu porušujeme pravidlo nedělat z našich stránek inzertní vývěsku pro hry zdarma ze všemožných obchodů a distribucí, se malé „opáčko“ hodí. Prvním titulem, který bude dostupný v průběhu celého ledna, bude NeuroVoider – jde o twin-stick akční RPG, které můžete hrát i v kooperaci a užívat si futuristického zasazení, pixelové grafiky i chytlavého soundtracku. Dalším titulem, dostupným od 16. ledna do 15. února, je Aground, variace na Minecraft, ve které budete budovat věci, abyste zachránili lidstvo. A nechybí ani starší tituly z éry Xboxu 360 – vertical shooter Radiant Silvergun a v trochu jiné perspektivě zpracovaní legendární Space Invaders. Microsoft se stejně jako každý měsíc chlubí i cenou jednotlivých titulů, které vám v součtu ušetří částku odpovídající 55 dolarům. Na titulech je ale jasně znát to, co jsme naznačovali v úvodu – z nabídky se postupně vytratily velké hry a čím dál tím víc začíná připomínat nutné zlo.

Lednové hry pro předplatitele PlayStation Plus

Pokud jste si naopak zvykli čekat na některé větší hry do doby, než budou dostupné v Plusku, pak si budete moci od 4. ledna odškrtnout minimálně jednu z nich. Asi nejlákavější nabídkou pro přepdlatitele PS Plus je totiž Dirt 5, který bude dostupný na obou aktuálních generacích PlayStationu. Nezdá se přitom, že by hře mělo od plné verze vydané loni v listopadu cokoliv chybět, takže se nemusíte bát ani o svůj upgrade na PS5 a veškerou nabídku tratí, závodů i vozidel. Jestli zrovna nefandíte závodním hrám, další hrou v nabídce je Persona 5 Strikers – velmi dobře hodnocený crossover sérií Dynasty Warriors a zmiňované Persony, ve kterém vás čeká spoustu akčních pasáží a další nadílka zamotaného příběhu odehrávajícího se přibližně čtyři měsíce po konci regulérního pátého dílu. A kdybyste nenacházeli zalíbení ani v japonském akčním RPG, budet se moci pustit do kooperační střílečky Deep Rock Galactic s procedurálně generovanými úrovněmi a stoprocentně zničitelným prostředím. Hra vyšla sice už v květnu 2020, ale tehdy pouze pro PC a Xbox One, takže uvedení do PS Plus slouží rovněž jako debut pro Deep Rock Galactic na PlayStationu. A jestli si pořád říkáte, že jste o seznamu lednových her slyšeli, tak se nepletete – ještě před Vánocemi o nich mluvil důvěryhodný leaker billbil-kun a protáhl svou sérii předčasného vyzrazování o další měsíc.

Zdroj: Sony

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru