Torchlight: Infinite, XD Entertainment, Odstartovala otevřená beta Torchlight: Infinite

Odstartovala otevřená beta Torchlight: Infinite

Free-to-play variace známého akčního RPG nyní nabízí šest hrdinů a spoustu schopností

Zdroj: XD
14. 10. 2022
Název: Torchlight: Infinite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Série akčních hack and slash dungeonů Torchlight se nyní otevírá i dalším hráčům, kteří tomuto žánru prozatím nepropadli. Torchlight: Infinite se od svých předchůdců, ať už od původního studia Runic Games nebo Echtra Games, značně odlišuje už samotným konceptem. Infinite je nyní dostupné v otevřené betě a zároveň předběžném přístupu, přičemž si hru můžete zahrát zdarma kromě PC i na mobilních zařízeních.

Torchlight: Infinite je free-to-play akční RPG pro více hráčů, v němž vedle soubojů půjde především o hromadění lootu. V bojích s nejrůznějšími bossy, kteří spoustu takové kořisti střeží, samozřejmě pomůže volba schopností nebo stylů samotného boje, případně vylepšování dosavadních atributů, talentů a dalších dovedností. Získané předměty je navíc možné směňovat s dalšími hráči, a tak si otevřít další možnosti úprav nebo craftování. Na ekonomiku a výměnu mezi hráči je zde kladen velký důraz, neboť co se nehodí do výbavy jednomu, může se hodit druhému.

Po uzavřené betě, která proběhla před měsícem, si můžou nový Torchlight vyzkoušet všichni zájemci, neboť je k dispozici ke stažení na Steamu, Google Play a App Store. V tuto chvíli hra nabízí šest hratelných hrdinů, tři rozsáhlé kapitoly a přes 250 dovedností. Přítomná je i monetizace, jak už je dnes zvykem, dle vydavatele se však má jednat především o kosmetické doplňky a úpravy. Tomu však oponují někteří hráči, kteří se již účastnili uzavřené bety a nad rámec kosmetických blbinek zmiňovali různé mazlíčky či dokonce automatické lootování. Objevuje se rovněž přirovnání k agresivnímu modelu ve stylu Diablo Immortal.

První a druhý Torchlight vyvinulo v letech 2009 a 2012 americké studio Runic Games, to ovšem zaniklo v roce 2017. Vývoj Torchlight III z roku 2020 připadl rovněž americkému studiu Echtra Games a výsledná hra nezískala tolik nadšených ohlasů jako první dva díly, jeho přijetí bylo dosti smíšené. Na Torchlight: Infinite pracují opět jiní vývojáři, tentokrát šanghajské studio Xindong Network. V jejich podání se navíc nejedná o první pokus učinit z Torchlightu free-to-play titul, neboť se tak mělo původně stát již u dílu třetího, který jsme původně znali jako Torchlight Frontiers. Po reakci hráčů se od těchto plánů nakonec ustoupilo, vrátily se však společně s Infinite.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru