Odnikud se objevil krátký animovaný film Ratchet & Clank

Odnikud se objevil krátký animovaný film Ratchet & Clank

Life of Pie bez předchozího varování dorazil na internet. Vznikl už před třemi lety

Zdroj: Mainframe Studios
13. 2. 2021

Podobným situacím obvykle předchází dlouhá marketingová kampaň, oznámení, ukázky a sliby. Nový animovaný krátký film Ratchet & Clank: Life of Pie ale udeřil jako blesk z čistého nebe. Objevil se na kanadské streamovací službě Crave a i když se chvíli spekulovalo, že by se mohlo jednat o prequel chystané hry, nakonec vyšlo najevo, že jde o samostatný licencovaný projekt.

Za 23 minut dlouhým příběhem stojí studio Mainframe a podle titulků vznikl už v roce 2019, což je mimořádně zvláštní. Kde se tak dlouho toulal? Nevíme. Podle vyjádření Sony nejde nicméně o oficiální součást kánonu, i když se na filmu podíleli původní dabéři. Studio Mainframe předtím pracovalo na filmu Ratchet & Clank z roku 2016, který má u nás podtitul Strážci galaxie, takže o kvalitu animace by se fanoušci strachovat neměli.

V jednu chvíli se zdálo, že vytvoří i celovečerní animovaný film podle plošinovky Sly Cooper od studia Sucker Punch Productions (Infamous, Ghost of Tsushima). Z tohoto projektu ale nakonec sešlo.

Kanadské studio Mainframe dříve vytvořilo třeba film Útěk z planety Země a jinak chrlí spoustu seriálů. V minulosti se podílelo i na cut scénách ke hrám Prototype, WET, 50 Cent: Blood on the Sand nebo Ghostbusters: The Video Game. V jednu chvíli se zdálo, že vytvoří i celovečerní animovaný film podle plošinovky Sly Cooper od studia Sucker Punch Productions (Infamous, Ghost of Tsushima). Z tohoto projektu ale nakonec sešlo.

Každopádně kraťas Ratchet & Clank je na světě, takže se jeho prostřednictvím lze naladit na chystané pokračování. Zajímavá shoda náhod, když jsme se právě tenhle týden dozvěděli, že videohra Ratchet & Clank: Rift Apart vyjde 11. června.

Odnikud se objevil krátký animovaný film Ratchet & Clank

Vetřelec z Deep Space Nine

Pokud máte rádi Star Trek, mohlo by vás zajímat, že doktor Nefarious mluví v sérii Ratchet & Clank hlasem Armina Shimermana, který hrál Quarka v Deep Space Nine. Shimerman se ale podílel na desítkách dalších videoher. Můžete jej slyšet třeba v titulech Jade Empire, Psychonauts, Gothic 3, God of War II, BioShock (Andrew Ryan!), Mass Effect, Diablo III, Star Wars: The Old Republic, Death Stranding a mnoha a mnoha dalších.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru