Odklady herních akcí hlásí po Sony také IGN či CD Projekt

Odklady herních akcí hlásí po Sony také IGN či CD Projekt

Otazníky visí i nad víkendovou PC Gaming Show, kde by měl být představen remake Mafie

Zdroj: 2K Games
3. 6. 2020

Už předevčírem jsme vás informovali, že společnost Sony kvůli aktuální situaci ve Spojených státech odložila chystanou prezentaci her pro PlayStation 5. Akce se měla uskutečnit tento čtvrtek, ovšem japonský gigant usoudil, že téma videoher momentálně není tím nejdůležitějším a termín konání odsunula na neurčito. V průběhu včerejšího dne učinila podobný krok řada herních médií, když na 24 hodin přerušila své zpravodajství. Šlo ve větší míře o portály spadající pod síť Gamer Network, tedy weby jako Eurogamer, Games Industry VG247 či Rock Paper Shotgun, ale přidaly se i Video Games Chronicle, IGN nebo Gamespot. A podobně jako Sony, odklady hlásí také organizátoři dalších herních akcí, které měly ve své digitální podobě proběhnout v tradičním termínu zrušeného veletrhu E3.

Jedni z prvních, kdo rozhodli o posunutí plánovaného představení nové hry, byli vývojáři z Electronic Arts. Už v neděli uvedli, že momentálně není vhodná příležitost k představení dalšího ročníku série Madden NFL a hráči tak budou muset čekat na nový termín. Otazníky nicméně visí nad konáním EA Play Live – tradiční prezentace Electronic Arts, která má proběhnout 12. června hodinu po půlnoci místního času a představeny na ní mají být nejen další sportovní tituly, ale také novinky pro nadcházející měsíce. Vývojáři z EA na ni stále lákají prostřednictvím oficiální webové prezentace, vše ale bude pravděpodobně záviset na vývoji společenské situace v USA a nedivili bychom se, kdyby nakonec k odložení došlo.

Vývojáři z EA i nadále lákají na EA Play Live prostřednictvím oficiální webové prezentace, vše ale bude pravděpodobně záviset na vývoji společenské situace v USA.

Další, kdo upravili svůj program, byli redaktoři IGN, kteří už pozítří 5. června plánovali odstartovat svůj vlastní festival Summer of Gaming 2020. Podle původních plánů mělo jít o 20denní akci plnou streamů, rozhovorů a odhalení, do které měly být zapojeny desítky vývojářů a vydavatelů včetně CD Projektu, Creative Assembly, Segy, THQ, Funcomu, Bloober Teamu nebo Gearboxu. Podle nejnovějších informací však festival nezačne dříve než příští pondělí a bude tedy muset dojít na přeskládání rozvrhu a jednotlivých oznámení, která přes víkend slibovala například odhalení nové hry od Funcomu, exkluzivní gameplay střílečky Mortal Shell pro PlayStation 5 nebo detaily o vylepšené verzi Observeru.

Odklad chystaného informačního streamu potvrdilo také zmiňované studio CD Projekt RED, které chtělo 11. června představit další detaily z očekávaného Cyberpunku 2077. Ze stejných důvodů jako ostatní společnosti a organizátoři prezentací však stream Night City Wire posunuli až na 25. června. I polští vývojáři uvádí, že hry momentálně nejsou tématem číslo jedna a chtějí dát prostor důležitější diskuzi.

Pohled na kalendář dalších chystaných akcí – například na webu Summer Game Fest Geoffa Keighleyho – nicméně v nejbližších dnech slibuje ještě tři významné události, které jdou navíc v rychlém sledu za sebou. Organizátoři tradiční PC Gaming Show a akcí Guerilla Collective, resp. Future Games Show, však zatím své stanovisko nezměnili a alespoň prozatím se zdá, že proběhnou v plánovaných termínech. Jako první by mělo přijít na řadu vysílání Guerilla Collective v sobotu od 19 hodin místního času. O dvě hodiny později PC Gaming Show, na níž by se měl poprvé představit i remake české Mafie, a v těsném sledu bude navazovat poslední zmiňovaná akce v podání magazínu GamesRadar. V průběhu uplynulých dní navíc organizátoři zveřejňovali další detaily – například o tom, že Future Games Show bude uvádět herec a dabér Nolan North – což ale ve výsledku možný odklad nevylučuje.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru