Microsoft Flight Simulator (2020), Microsoft, Odklad kvůli koronaviru zřejmě postihne i Flight Simulator

Odklad kvůli koronaviru zřejmě postihne i Flight Simulator

Interní data vydání a dokončení dílčích prvků byla odložena. Přednější je zdraví, říkají autoři

Zdroj: Microsoft
26. 3. 2020
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 8. 2020

Na postupné rušení herních veletrhů a konferencí navázaly také první odklady konkrétních titulů. V uplynulých dnech jsme vás proto již několikrát informovali o titulech jako Vaporum: Lockdown, Minecraft: Dungeons, Fast & Furios či Deliver Us The Moon, které na trh nedorazí v předem slibovaném termínu. Důvodem je v první řadě skutečnost, že vývojáři kvůli aktuálním opatřením nemohou docházet do zaměstnání a práce se stává méně efektivní. Určitou roli v tom nicméně může hrát i obchodní hledisko, když není strategické momentálně cokoliv vydávat a oslovovat tak potenciálně menší nebo jinak omezenou skupinu zákazníků a není tudíž překvapivé, že se odklady zatím týkaly jen menších či méně očekávaných titulů. To se však v tuto chvíli mění a první velkou hrou – alespoň podle ambicí a dosavadních reakcí – která na dopady pandemie s největší pravděpodobností ve finále doplatí, je rozpracovaný Microsoft Flight Simulator od vývojářů ze studia Asobo.

Důležitá informace pro všechny letecké nadšence trochu zapadla, především proto, že vyvíjený Flight Simulator zatím neměl veřejně potvrzené datum uvedení, ovšem bez ohledu na to dochází k dílčím interním odkladům a očekávané vydání v letošním roce může být v ohrožení. „S přispěním našeho vedení jsme učinili kroky, abychom umožnili [našemu týmu] pracovat vzdáleně, což by mělo minimalizovat dopad na celkový vývoj. Dali jsme však prioritu klíčovým prvkům, vedoucím k dokončení vývoje a pozastavili jsme práce na vedlejších záležitostech, které nejsou v tuto chvíli tak důležité,“ říkají vývojáři v blogovém příspěvku z minulého týdne. Je samozřejmě nutné upřesnit, že lidé z Asobo mluví o momentálně vyvíjené alfaverzi, promítnout se to však může do vývoje jako takového. Dále v blogu totiž vývojáři vyjmenovávají, kterých částí se uvedené pozastavení prací týká a nutno přiznat, že jsou mezi nimi poměrně klíčové prvky jako multiplayer či IFR. Zastoupeny rovněž videi a prezentacemi pro hráče, tak budou muset tyto části simulace čekat na své odladění, což se ve výsledku může projevit na vývoji jako takovém, budeme-li věřit, že zájmem studia zůstává vyvíjet Flight Simulator společně s komunitou a nechávat si od ní jednotlivé kroky schvalovat.

Vedle nepříjemných zpráv nicméně přidávají vývojáři také informace o tom, jak narostla zmiňovaná alfaverze, a pokud jste do programu zařazeni, máte pádný důvod proč update stáhnout a znovu se proletět. Přibyly totiž další tréninkové mise, výzva v podobě přistání na letišti v arizonské Sedoně a vedle Cessny 172 je k dispozici konečně i její menší sestřička Cessna 152. Do hry rovněž přibyly časově omezené výzvy, které by se měly v rámci alfaverze objevovat a rotovat častěji, aby se hráči pravidelně vraceli a nečekali pouze na větší updaty. Zároveň také vývojáři rozšířili množství podporovaných periferií a slibují, že v dalším updatu konečně nabídnou svezení v některém z velkých dopravních letadel. Blog nakonec doplňují také skutečnými obrázky ze hry, nafocenými jednotlivými hráči, takže máte příležitost konečně se podívat za oponu všech oficiálních videí a zjistit, jak vypadá Flight Simulator ve skutečnosti. Tedy samozřejmě – v alfaverzi…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru