Odhalí se na TGS remastery Metal Gearů?

Několik lidí teď mluví o tom, že Konami oznámí vylepšené verze starších her se Snakem

Zdroj: Konami
2. 9. 2022
Název hry: Metal Gear Solid Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 9. 1998 Platformy: , Žánr:

Společnost Konami tento týden oznámila, že na Tokyo Game Show oznámí novou hru z populární série. Okamžitě se rozjely spekulace, zda půjde o Metal Gear, Silent Hill nebo třeba Castlevanii. Nicméně dobře informovaný magazín Video Games Chronicle nejprve tvrdil, že nemáme očekávat něco tak velkolepého. Jenže tím spekulace neskončily, právě naopak. Na článek po čase reagoval známý insider AestheticGamer alias Dusk Golem s tím, že nás určitě čekají nové remastery Metal Gear Solid 1, 2 a 3. Je si tím podle svých slov stoprocentně jistý a má to ze spolehlivého zdroje.

Konami podle něj plánuje vydat tyto tři remastery samostatně, ale také společně v rámci zvláštní kolekce, kde budou rovněž Metal Gear a Metal Gear 2 z MSX. Remastery podle Dusk Golema míří na PC i konzole. Nejde samozřejmě o první HD verze, ale tyto nové by měly technicky předčít předchozí comebacky. Nadále se ale spekuluje rovněž o tom, že studio Virtuos by mohlo připravovat plnohodnotný remake MGS3, což je možná trochu zvláštní, aby nezávisle na sobě na trh zamířily dvě různé vylepšené verze.

Podobně se samozřejmě spekuluje o odhalení nového Silent Hillu, ať už se tím myslí nějaká vylepšená klasika, anebo úplně nová hra. Samotný Andy Robinson z VGC na Twitteru doplnil, že později od několika lidí slyšel, že odhalení slavného hororu od Konami je blíž, než původně naznačoval ve svém článku. I tomto případě se hodně mluvilo o remaku dvojky a dvou nových hrách, z nichž na jedné by mohlo pracovat polské studio Blooober Team.

Nezbývá než si počkat na Tokyo Game Show. Kdyby se při té příležitosti podařilo konečně vyjasnit alespoň část spekulací, uvítali bychom to i my, protože o těchto plánech se mluví v zákulisí už několik let.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru