Abandoned, Sony Interactive Entertainment, Odhalení survivalu Abandoned se o několik dní odsouvá

Odhalení survivalu Abandoned se o několik dní odsouvá

Možné zapojení Kodžimy komentuje Jason Schreier. Na odhalení hry se podílí Geoff Keighley

Zdroj: ilustrační foto, Unrel Engine Market/Pixelogat Asset Store
21. 6. 2021

Vývojáři z nizozemského studia Blue Box Game nám nedávají spát. O jejich survival hororu Abandoned jsme podrobně psali už minulý týden, nikoliv však v souvislosti se hrou jako takovou, ale konspiracemi, které se kolem ní točí. Existuje totiž mnoho náznaků, které potenciálně ukazují na zapojení Hidea Kodžimy, takže hráči žhaví teorii, že by mohlo jít o další pokus, jak přivést zpět sérii Silent Hill. Pravdu jsme se měli dozvědět už včera, a to prostřednictvím traileru renderovaného ve speciální aplikaci přímo na PlayStationu 5, k odhalení ale nedošlo, když museli vývojáři premiéru o několik dní odložit. Sami ale mají zřejmě problém informovat i o tak jednoduché záležitosti, zvlášť na Twitteru a v pouhých dvou větách, neboť nejprve zmiňují odklad o tři dny kvůli problémům s lokalizací a hned vzápětí přidávají nový termín premiéry připadající na pátek 25. června. Tři dny, nebo pět, na tom ale zřejmě nesejde – vzniká jen víc prostoru k dohadům a zaručeným zprávám, které však mohou klidně vést i k hodně velkému zklamání.

Indiciemi, o nichž v mnoha případech silně pochybujeme, se přes víkend „zabýval“ také novinář Jason Schreier a prošel ve svém názoru na Abandoned zajímavým vývojem. Po prozkoumání prvních náznaků byl podle svých vyjádření na Twitteru stoprocentně přesvědčený, že jde o Kodžimovo dílo a sdílel i krátké video s odpovědí od moderátora Geoffa Keighleyho v reakci na dotaz ohledně zmiňované hry. „Hasan [Kahraman, ředitel Blue Box Game Studios] mi před časem zničehonic napsal soukromou zprávu, zda bych jim přes léto nepomohl s odhalením jejich hry. Takže vydržte a myslím, že se s vámi budu moci podělit o víc informací,“ uvedl Keighley. Nechal tak vzpomenout na prazvláštní rozhovor s Joakimem Mogrenem – ředitelem fiktivního studia Moby Dick, které pracovalo na hře Phantom Pain, z níž se později zrodil pátý Metal Gear Solid – kterému Keighley rovněž „pomáhal“ s odhalením a něco podobného by potenciálně mohlo nastat i u Abandoned.

Jak se ale Schreier nořil do informací hlouběji, začal nad nimi pochybovat a před několika hodinami skončil u toho, že i kdyby rád věřil v nějakou sofistikovanou hádanku, nedivil by se jednomu velkému zklamání. Důvod, proč se jeho názorem zabýváme, je především jeho postoj coby investigativního novináře, rozhodně ale není jediný, kdo má na celou záležitost značně rozpolcený pohled. Schreier následně vyvrátil, že by měl být s marketingem vznikající hry jakkoliv spojen právě kvůli tomu, jakým způsobem o hrách informuje v posledních letech a hodlá si jednoduše počkat, co z projektu nakonec bude. Hráči ale mezi tím stále pátrají a hledají důvody, které podporují i vyvrací domněnky, že jde o projekt Hidea Kodžimy, jako je například poukázání na kvalitu zpracování prvního teaseru.

Podle jednoho z diskutujících použili vývojáři z Blue Box Game již vytvořené scény z knihovny placených assetů pro Unreal Engine, konkrétně Procedural Forest z ledna letošního roku. Balíček lze pořídit za přijatelných 35 dolarů a screenshoty zahrnují i sněhem zavátou variantu, která – přiznáváme – nápadně připomíná to, co jsme zatím z Abandoned viděli. Na druhou stranu ale zaznívají hlasy, že si Sony projekty pečlivě hlídá a zvlášť takové, kterým věnuje nadstandardní péči ve formě zmiňované aplikace pro odhalení traileru a následných gameplay ukázek. Z důkazu, že Blue Box Game Studios mohou být podvodníci, se tak stal důkaz, že jde pouze o část marketingu, se kterou by „nikdo netrávil víc než nezbytnou porci času“, a právě proto by bylo na místě využití již připravené scény z obchodu Unreal Enginu.

Ať ale bude výsledek jakýkoliv, vývojáři nad rámec zprávy o odkladu zveřejnění traileru vysvětlili, že slovo BLUE z názvu jejich studia neodkazuje k barvě, ale je zkratkou pro Best Level User Experience, tedy uživatelský zážitek nejvyšší úrovně. Současně s tím potvrdili, že Abandoned míří vedle PS5 také na PC a varovali před falešnými e-maily, které mají nabízet hru k prodeji či předobjednávkám. Vysvětlují, že až na možnost koupě dojde, stane se tak výhradně přes PS Store a do té doby je možné všechny podobné nabídky považovat za falešné.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru