Need for Speed: Hot Pursuit Remastered, Electronic Arts, Odhalení „nových“ Need for Speed připadá na pondělí

Odhalení „nových“ Need for Speed připadá na pondělí

Spekulace o Hot Pursuit se naplňují. Unikly screenshoty, krabička i možné datum vydání

Zdroj: Electronic Arts
4. 10. 2020
Název: Need for Speed: Hot Pursuit Remastered Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 6. 11. 2020

Ačkoliv zástupci Electronic Arts před několika měsíci otevřeně přiznali, že v Criterion Games vzniká další díl závodní série Need for Speed, fanoušci na něj budou muset trpělivě čekat až do příštího roku. Neznamená to ale, že by si letos nemohli užít „novou“ hru, kterou se s největší pravděpodobností stane remaster Need for Speed: Hot Pursuit z roku 2010. Na možnost opětovného uvedení tohoto titulu poukazovala v uplynulých týdnech řada indicií, včetně zápisů hry do databází několika ratingových komisí, nyní se k nim však přidávají oficiální teasery, spuštění odpočtu do oznámení a také únik z Japonska s několika screenshoty a datem vydání, s nímž se zřejmě počítá na 6. listopadu.

Co se týče oficiálních informací, správci účtů série Need for Speed na sociálních sítích začali od pátečního večera lákat na blížící se oznámení prostřednictvím několika screenshotů a zdánlivě nesouvisejících textů. Na prvním zveřejněném obrázku je vidět rudý Nissan 350Z v honičce s policií, který samozřejmě nechává vzpomenout na ústřední motiv zmiňovaných Hot Pursuit, byť se souboje s policisty samozřejmě týkají většiny dílů celé série. Další součástí obrázku je billboard s reklamou na fiktivní řetězec Big Joe’s Pizzeria, na který se následně komunitní manažeři odkazovali v případě dalších náznaků. Zřejmě nejdůležitější je však číslovka 510, která se objevuje nejen na zmiňovaném billboardu, ale také na poznávacích značkách zachycených vozidel, případně na screenshotu z Need for Speed Heat, na kterém nahání hráče 10 policistů na Heat úrovni 5.

Vše dalo alespoň částečně smysl v momentě, kdy na oficiálních stránkách Need for Speed začal odpočet, který vyprší zítra, tedy v pondělí 5. 10. přesně v 17 hodin našeho času. Hráči zejména ze Spojených států ale poukazují v komentářích na to, že zápis data je z jejich pohledu vždy otočen – nejdříve měsíc, poté den – a proto se objevují spekulace, že vůbec nemusí jít o Hot Pursuit, jak se čím dál tím jasněji zdálo. Úvahy vedoucí směrem k remaku PSP verze Most Wanted, která měla podtitul 5-1-0, jsou ale podle nás zcela liché a máme za to, že vývojáři zkrátka použili obvyklý policejní kód 510, označující nebezpečnou či příliš rychlou jízdu, a používají jej k marketingu. Objevují se také pochyby, proč k lákání používá EA obrázky z posledního dílu a nikoliv přímo ze hry, kterou chystá, i tady se dá ale postup chápat s přihlédnutím k tomu, že by bylo možné hru ještě před vydáním identifikovat prostřednictvím HUDu nebo jiných prvků, které se v remasterech zpravidla nijak nemění.

A pokud byste snad pochybovali i nadále, máme pro vás i v úvodu naznačený únik trojice screenshotů a krabičky z twitterového účtu velké japonské databáze her a chystaných vydání Seesaawiki. Není pochyb, že se skutečně jedná o remaster Need for Speed: Hot Pursuit a jediné, co nás mírně zaráží, je absence potvrzení, že by hra měla zamířit vedle PS4 a Switche také na Xbox One. Nepochybujeme však o tom, že jde zkrátka jen o nekompletní informace a v kombinaci s tím, co o možném remasteru Hot Pursuit zaznívalo dřív je jisté, že se dočkají hráči na všech platformách.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru