Abandoned, Sony Interactive Entertainment, Odhalení Abandoned se opět na poslední chvíli zrušilo

Odhalení Abandoned se opět na poslední chvíli zrušilo

Vývojáři říkají, že mají technické potíže. Ještě pár minut před termínem na premiéru lákali

Zdroj: koláž, Vortex
11. 8. 2021

To byla taškařice. Včera večer úderem deváté hodiny měla aplikace Abandoned na PlayStationu 5 dostat update a jeho prostřednictvím jsme měli spatřit hru v akci. Fanoušci čekali na plnohodnotné odhalení. A čekali a čekali… Aby se nakonec dočkali jen dalšího odkladu. Tak co se vlastně stalo? Až do 21 hodin vše vypadalo slibně. Těsně před plánovanou premiérou se dokonce na oficiálním účtu Blue Box Game Studios na Twitteru objevil krátký pětisekundový klip, který má pocházet přímo z aplikace Realtime Experience.

Jenže namísto nehratelného videa renderovaného na PS5 se hráči dočkali v 9:14 informace, že s doručením patche je nějaký blíže neupřesněný technický problém. Autoři napsali, že na tom pracují a chtějí vše zprovoznit, jak rychle to jen bude možné. Současně se omluvili za komplikace.

O chvíli později vývojáři informovali, že dají vědět, jakmile problém vyřeší. Z této formulace se zdálo, že to není něco, co by se povedlo obratem. A to se také potvrdilo. Další tweet přišel před půlnocí s tím, že na chybě Blue Box stále pracují a znovu se omlouvají.

Ať už celou situaci považujete za sofistikovaný marketing, nebo jen nepříjemnost, další odklad aplikace – a opět na poslední chvíli – vrhl na tým nelichotivé světlo. A když ponecháme stranou případné zklamání někoho z toho, že Abandoned může být prostě “jen” Abandoned, teď už část hráčů zjevně otevřeně pochybuje o schopnostech Blue Box.

Samotný zakladatel studia Hasan Kahraman byl v posledních dnech na Twitteru poměrně aktivní. Nedlouho před plánovaným spuštěním aplikace na tuto akci lákal. A i když pak sám netweetoval, odpovídal na otázky některých hráčů. Nic podstatného o hře jsme se nicméně nedozvěděli.

Co z toho plyne? Těžko soudit. Spekulovat o tom, zda je Abandoned tím, čím autoři tvrdí, je v tuto chvíli zbytečné. Nevíme nic nového. Rozhodně bylo ale zajímavé zjistit, že na sledování se podle svého Twitteru chystal i Šuhei Jošida ze Sony, který zodpovídá za indie hry na PlayStationu. A v tomto smyslu se začíná zdát, že Sony sice nejspíš ví víc než my, ale je otázkou, zda by v pozici někoho přímo zapojeného do celého projektu dopustila takový opakovaný trapas, který z pohledu marketingu už Abandoned příliš neprospívá a nabaluje na sebe spíš negativní atmosféru.

Z pohledu vývojářů pak zase není jasné, kde se stala chyba. Podobný update by nepochybně nemohli poslat k certifikaci na poslední chvíli. Tak v čem je problém, když ještě těsně před devátou autoři hýřili optimismem? Sony jej těsně před premiérou zamítla? Proč by pak o tom nevěděl Jošida? Něco podobného naplánovat je určitě těžké, ale na druhé straně není možné opakovaně slíbenému termínu nedostát.

S přihlédnutím ke všem okolnostem už asi nikoho nepřekvapí, že to zavdalo důvod jen k dalším spekulacím. Už proto, že se oficiální web Blue Box Game Studios zřejmě chystal na novou verzi. Nebo kvůli podobnému kroku na oficiálním kanálu týmu na YouTube, který teď zeje prázdnotou a působí, jako by ho čekal nějaký rebranding. A konečně bez komentáře raději necháváme skutečnost, že postava, která se mihne ve zveřejněném krátkém klipu hráčům svým oblečením evokuje hrdinu Silent Hillu 2…

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru