Oculus Quest 2 se dočasně přestal prodávat

Oculus Quest 2 se dočasně přestal prodávat

Může za to nevyhovující pěnová maska. Až se vrátí do prodeje, nabídne nový 128GB model

Zdroj: Oculus VR
28. 7. 2021

Facebook dočasně pozastavil prodej headsetu Oculus Quest 2 kvůli možnému podráždění pokožky. K výrobci se dostaly informace od uživatelů, kteří si stěžují, že u malého procenta z nich se po použití vyjímatelné pěnové obličejové masky pro Quest 2 projevilo podráždění pokožky. Společnost ujistila zákazníky, že na řešení problému pracuje, protože bezpečí a komfort uživatelů je pro výrobce prioritou.

Mezitím přijal Oculus první opatření. Majitelům po celém světě nabízí zdarma silikonový kryt, o který je možné požádat na oficiálním webu. Problém se týká jen Questu 2, nikoli první generace ani dalších headsetů stejné firmy. Facebook přitom dočasně pozastavil prodeje Questu 2 do doby, než silikonový kryt zařadí do všech balení. Počínaje 24. srpnem ho každý Quest 2 bude mít přímo v krabici.

Až se headset za pár týdnů vrátí do prodeje, bude v nabídne i nový 128GB model, který nahradí ten dosavadní základní. Prodej 64GB verze bude ukončen a novinka se má prodávat za stejnou cenu 299 dolarů. Díky větší kapacitě si mají zákazníci užít víc obsahu. V prodeji dál zůstane 256GB model.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru