Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Očekávaná ukázka remaku Mafie byla zveřejněna předčasně

Dnešní ukázka remaku Mafie byla zveřejněna předčasně

Podívejte se na průběh mise Výlet do přírody a spoustu dalších záběrů z Lost Heaven

Zdroj: 2K Games
22. 7. 2020
Název: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 9. 2020

Ačkoliv jsme měli očekávanou gameplay ukázku z chystaného remaku Mafie sledovat až dnes odpoledne, magazín IGN ji před krátkou chvílí zveřejnil v plném rozsahu 15 minut. Šéf studia Hangar 13 Haden Blackman v ní seznamuje s hlavními rysy původní hry, které se podařilo přetavit i do remaku a dále provází misí Výlet do přírody, jejíž náznaky jsme viděli už v nedávno zveřejněném teaseru. Detailně tak můžete sledovat zpracování cutscén, animace a pochopitelně i vlastní akci, která nechvalně proslulou noční misi na statku za městem rámuje. Ještě před tím, než začne Blackman misi popisovat, máte také možnost zhlédnout spoustu nových záběrů z Lost Heaven, včetně úryvků z dalších misí, jako jsou Nabídka, která se neodmítá nebo slavné formulové závody v misi Fairplay.


Článek jsme po uplynutí embarga aktualizovali o video s českými titulky

V úvodu videa Haden Blackman několikrát zopakuje, že na remaku pracuje řada původních vývojářů z České republiky, kteří se spolu s kolegy z ostatních poboček Hangar 13 snaží látku zpracovat co nejvěrněji předloze. Ačkoliv tedy pro potřeby remaku došlo na vytvoření hry od samého základu, velká část lokací zůstává beze změn, stejně jako vyznění misí a důležité okamžiky celého děje. I z toho důvodu můžeme v úvodu sledovat známé situace v inovované grafice a hned na první pohled poznat, o jakou část hry se jedná. Závody formulí, první setkání Tommyho a jeho budoucích parťáků, přestřelku v kostele nebo zběsilý útok na startující Morellovo letadlo. Změnám se vývojáři nicméně nevyhnuli a činili je na těch místech, o nichž si mysleli, že jim lze dát hlubší význam a podstatu. Obměnou prošly některé části města a zejména pak osobní příběhy vedlejších postav, o nichž mluvili vývojáři dříve.

Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Očekávaná ukázka remaku Mafie byla zveřejněna předčasně

Proč bylo video zveřejněno dřív?

Možná se ptáte, proč bylo video zveřejněno dřív, celá situace je ale trochu komplikovanější, než se může na první pohled zdát. Prostřednictvím Cenegy, českého distributora hry, jsme obdrželi oficiální stanovisko 2K Games, které jednak přiznává, že video skutečně uniklo z oficiálního kanálu YouTube v průběhu noci a následně byla magazínu IGN udělena výjimka pro oficiální zveřejnění, včetně doplňujících informací. „Už dříve jsme poskytli IGN časovou exkluzivitu [na zveřejnění videa], i když s mnohem kratším předstihem. Myslíme si proto, že s ohledem na únik videa jde o férový způsob, jak předchozí dohodě vyhovět, proto jsme jim udělili povolení ke zveřejnění,“ píše se v prohlášení. Dále ovšem platí, že oficiální premiéra videa proběhne dnes v 17 hodin a doplní ji další informace, včetně preview a rozhovorů.

Větší část videa pak podrobně rozebírá zmiňovanou misi Výlet do přírody a snahu zachránit Sama, který nepřišel na smluvené místo setkání. Stejně jako mise v původní hře, také v remaku má temnou, skoro až hororovou atmosféru, podtrženou blesky a vydatným lijákem. Co se přestřelek týče, vývojáři vycházeli ze systému pro Mafii III, ale upravili jej s ohledem na to, že Tommy není trénovaný voják, jakým byl Lincoln Clay. Jak je ve videu patrné, kulky létají doslova na všechny strany a musíme uznat, že střelba působí, jako kdyby hlavnímu hrdinovi skutečně nebyla příliš blízká, na první pohled v ní ale postrádáme určitou váhu a výraznější zpětný ráz, jako tomu bylo před osmnácti lety. Během ukázky použije Tommy samopal, pistoli a brokovnici, vždy s kýženým efektem a adekvátní reakcí ze strany nepřátel. V jedné části přijde rovněž ke slovu molotov, který hlavní hrdina hodí mezi nepřátele úplně stejně, jako tak činil Lincoln Clay ve třetím díle. Se stejným znázorněním trajektorie a dopadu a stejně rychlou animací.

Bez ohledu na předčasné zveřejnění nicméně i nadále platí, že se budeme Mafii dnes od 17 hodin věnovat a sami jsme zvědaví, co dalšího vývojáři dnes prozradí

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru