Spider-Man Remastered, Sony Interactive Entertainment, Objevují se první modifikace pro PC verzi Spider-Mana

Objevují se první modifikace pro PC verzi Spider-Mana

Kromě nových obleků přichází i první reshade. K dispozici jsou i modovací nástroje

Zdroj: Sony, Nexus Mods
15. 8. 2022
Název: Spider-Man Remastered Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2020

Stejně jako v případě ostatních her od Sony, které si našly cestu z konzolí na počítače, ani Spider-Man není výjimkou ve smyslu modifikací. Uživatelské úpravy na sebe nenechaly dlouho čekat a například na portálu NexusMods už v tuto chvíli najdete přes šedesát kousků. Samozřejmě, nejde v tuto chvíli o nic extra propracovaného – tedy, zapomeňte na příběhové přídavky či konverze základní hry – přesto nejčastější výměny modelů nepůsobí vždy úplně špatně, zejména co se nových obleků pro hlavního hrdinu týče. Ještě podstatnější je ale vydání prvních neoficiálních modovacích nástrojů, které pomohou s extrahováním herních dat a právě oním nahrazováním modelů.

Za vývojem Spider-Man PC Modding Tool stojí uživatel s přezdívkou jedijosh920, který ovšem nepřikládá nástrojům větší význam nad rámec zmíněného extrahování souborů. „Jde o základ pro vytváření a instalaci modů. Nabízím jednoduchý systém, pomocí kterého mohou uživatelé vytvářet a sdílet své modifikace, a také je instalovat,“ doplňuje autor nástrojů a předkládá malý 6megabajtový program. Pomocí něj už tedy vznikají první modifikace, které – přiznáváme – působí někdy přesně tak, jak byste od vášnivé komunity PC hráčů očekávali. Tady se samozřejmě odvoláváme na bizarní pokusy s modováním God of War, když hra dorazila na PC. Nebo vám snad výměna modelů ptáků za kousky pizzy přijde v pořádku?

Jak jsme ale uvedli výše, autoři modifikací se soustředili zejména na obleky Spider-Mana, případně za možnost projít si příběhem hry v kůži některé z dalších postav. Všem podobným úpravám na Nexusu momentálně vévodí černý symbiotický oblek, oblek Milese Moralese, případně další obleky, vycházející třeba z pokročilejších modelů. Populární jsou nicméně i uložené pozice, díky kterým se dostanete k celému obsahu hry tak, jak vypadá po dohrání, a nechybí přirozeně ani nejrůznější reshady. Tedy kompletní změny barevnosti, posouvající zážitek z vizuálního zpracování například blíže filmům nebo jiným hrám napříč dlouhou historií videoherního Spider-Mana. A samozřejmě, pokud si chcete celou hrou projít třeba jako Kingpin, Black Cat, Mary Jane nebo třeba Vulture, máte tu možnost po stažení opravdu malých modifikací, které obratem nainstalujete.

Mějte ale určitě na paměti, že jakékoliv zásahy do hry nebo používání cizích uložených pozic, může vést k nutnosti hru přeinstalovat a přijít třeba i o svůj vlastní postup. Ale hádáme, že pokud se už do modů pustíte, s riziky jste obeznámeni.

Spider-Man Remastered, Sony Interactive Entertainment, Objevují se první modifikace pro PC verzi Spider-Mana

Spider-Man na PC slaví úspěch

Že má pro Sony vydání starší hry z PlayStationu na PC smysl, dokazují čísla, která po vydání Spider-Mana přišla ze Steamu. Hra se v minižebříčku Sony usadila počtem aktivních hráčů na druhém místě po God of War, když ji ve špičce hrálo 66 436 hráčů. Restart božské ságy s Kratem dokázal zaujmout najednou 73 529 hráčů a teprve čas ukáže, zda má potenciál překonat jej například blížící se Uncharted nebo PC verze The Last of Us.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru